Eğitim:
Baba Oğlu ve Kızı Aynı Üniversitede Öğrenim Görüyor

İlkokul eğitimi Aşağı Alagöz İlkokulu'nda tamamlayarak ortaokul eğitimini de Kızılırmak Ortaokulu'nda tamamlayan Durmuş Işıklı, Kızılırmak Lisesi'ni de bitirerek şu anda Çankırı Karatekin Üniversite sıralarında yer alıyor. Durmuş Işıklı'nın oğlu ve kızı da aynı sıra ile ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini babalarının okullarında farklı zamanlarda tamamlayarak şu anda Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde öğrenim görmeye devam ediyor. 42 yaşında olan çiftçilik ile uğraşan Durmuş Işıklı, 22 yaşında olan oğlu Hüseyin ve 20 yaşında olan Fatma Işıklı ile birlikte aynı üniversitede öğrenim görüyor.

Baba Durmuş Işıklı, şu anda Çankırı Karatekin Üniversitesi'ne bağlı olan Kızılırmak Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Programı kapsamında öğrenim görüyor. Baba Durmuş Işıklı'nın kızı ve oğlu da aynı üniversitede İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde öğrenim görmeye devam ediyor. Baba ve çocukları birlikte aynı üniversitede öğrenim görmekten mutluluk duyduklarını belirtirken, aynı zamanda birbirlerine ders çalıştırdıklarını da söylüyorlar.

Baba Durmuş Işıklı yapmış olduğu açıklama sırasında, çocukları ile birlikte aynı üniversitede okumaktan çok mutlu olduğunu dile getirirken, 1990 yılında liseyi bitirdiğini fakat daha sonradan maddi yetersizliklerden dolayı öğrenim hayatına devam edemediğini söyledi. Daha sonra evlenip iş hayatına atılması nedeni ile de okumaktan uzaklaştığını söyleyen Durmuş Işıklı, kızının sınav stresini paylaşmak adına onunla birlikte sınava girdiğini söyledi. Fakat bu durumun sonucunda üniversite sınavını birlikte kazandıklarını gören Durmuş Işıklı, kızının okuma isteğinin kendi içine de bir istek yarattığını ve bu yüzden de üniversiteye kayıt yaptırdığını ifade etti.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Engellilerin Toplumda Karşılaştıkları Sorunlar...

Haberi Oku