Eğitim:
Erdoğan'ın Başkanlık Sistemi İçin Söylenen Sözlere Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen ''Türk Siyasi Tarihinde Yerli ve Milli İrade'' adlı programa katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Erdoğan, son günlerde yaşanan gelişmeler üzerinden bazı eleştirilerde bulundu. Erdoğan, Avrupa Birliği için terör örgütlerine takındıkları tavır hakkında eleştiride bulundu. Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerine terör örgütünü muhattap alan ülkelerin Türkiye'yi rahatsız etmeyeceğini, Türkiye'nin terör örgütünü destekleyen ülkeleri de terör örgütüyle aynı kefeye koyacağını ve ona göre davranacağını belirtti. Bununla birlikte Erdoğan, Avrupa'nın terörle mücadele noktasında yapılmasını istediği değişiklikleri de ''ikiyüzlülük'' olarak değerlendirdi.

Konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini de eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nu dürüst olmamakla suçladı. Kılıçdaroğlu'na Deniz Baykal davasında ifade vermeye gitmediği için yüklenen Erdoğan, ''Dürüstsen görelim, git ver ifadeni'' sözlerini kullanarak Kılıçdaroğlu'nu dürüst olmamakla suçladı. Erdoğan, bununla birlikte Türkiye ve Türk milleti için hayırlı işlerin yapılmasının büyük önem arz ettiğini, bu noktada herhangi düşüncedeki birisinin yeni bir teklif getirmesinden, yeni bir fikir üretmesinden ve konuşmasından memnuniyet duyacağını belirterek ''Kan ticaretine soyunanlar, heveslenmesinler'' dedi ve ''Kızılay haricinde bir yere kan vermeyiz'' ifadelerini de sözlerine ekledi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Engellilerin Toplumda Karşılaştıkları Sorunlar...

Haberi Oku