Eğitim:
İran Türk Enerji Şirketlerinin İlgisini Çekiyor
 

Aksoy, ambargonun kaldırılması ile birlikte İran'da büyük bir ekonomik potansiyelin ortaya çıktığını ve bu potansiyelin de Türkiye'deki birçok firma gibi Turcas'ın da ilgisini çektiğini söyledi. Aksoy, enerji sektörüyle ilgili olarak komşumuz olan İran'da bazı beklentilerin ortaya çıktığını söyledi.

Aksoy, Turcas olarak İran'da enerji alanında önemli anlamda yatırımlar yapmayı planladıklarını söyleyerek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Geçmiş dönemde komşumuz İran'la ticaretin önündeki en büyük engelin bankacılık noktasında ortaya çıktığını hatırlatan Aksoy, ambargonun ortadan kalkması ile birlikte kısa vadede bu sorunları aşmanın sorunsuz olacağını söyledi ve İran'da uzun vadeli finansman imkanlarının artması ile birlikte bu bölgede yapılacak olan yatırımların ciddi miktarda çoğalacağına inandığını sözlerine ekledi.

Turcas'ın yanı sıra Limak Grup'ta İran'daki imkanları yakın takibe almış durumda. Limak Enerji İcra Kurulu Başkanı Birol Ergüven, ambargonun kaldırılmasının ardından bölgede ortaya pek çok yatırım fırsatının çıktığını hatırlatarak Limak'ın da bu konuda hamleler yapacağını söyledi. Ergüven, Türkiye'de faaliyet gösteren şirketlerin enerji, bankacılık, otelcilik gibi alanlarda kayda değer tecrübelerinin bulunduğunu hatırlatarak Türk iş adamlarının İran'daki potansiyeli en iyi şekilde kullanacağına inancının olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Engellilerin Toplumda Karşılaştıkları Sorunlar...

Haberi Oku