Eğitim:
Köy Okulu Tarafından Gerçekleştirilen Projeye Uluslararası Ödül Layık Görüldü

Ordu ilimizin Altınordu ilçesinde bulunan Kökenli Ortaokulu'nda eğitim görmek için öğrencilerin beş ayrı köyden geldikleri belirtiliyor. Besin atıklarının hayvan yemi olarak tekrardan kullanılması için dönüştürülmesi projesi Çöpü Vaktinde Besine Dönüştür ismini aldı. Dünya Festival Turnuvası'nda jüri özel ödülü alan bu proje öğrencileri çok mutlu etti. Dünya Festival Turnuvası ABD'nin Missouri eyaletinde yapılarak kırk ülkeden katılım sağlandı.

Kökenli Ortaokulu Müdürü olan Tuncay Kaya, beş köyden öğrencisi bulunan bir köy okulu olarak dünya genelinde bir organizasyona katılım sağladıklarını dile getirdi. Bu proje ile yararlı olmak istediklerini söyleyen okul müdürü Tuncay Kaya, ilk önce bir takım araştırmalar yaptıklarını anlattı. Öğrenci ekiplerinin sekiz kişilik bir ekip olduğunu söyleyen Kaya, besin atıklarının yararlı bir şeye dönüştürülmesi için böyle bir projenin uygun olduğunu gördüklerini belirtti.

Köy okulunda gerçekleştirilen bu proje hem İzmir ve İstanbul'da hem de Amerika'da söz konusu turnuvalarda kabul edildi. Amerika'daki turnuvanın öğrenciler için önemli olduğunu belirten Kaya, bu kabul edilmenin öğrencilere daha fazla istek vereceğini söyledi. Ödül töreninde çok fazla heyecanlı olduklarını anlatan Kaya, Türkiye adına orada bulunduklarını ve Türkiye'yi en güzel şekilde temsil ettiklerini söylerken, hedeflerinin de bir derece olduğunu belirterek sonuçtan çok mutlu olduklarını dile getirdi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Engellilerin Toplumda Karşılaştıkları Sorunlar...

Haberi Oku