Eğitim:
Mardinli Kız Kardeşler Kendi İşlerinin Patronu Oldular
  Kiralamış oldukları arazinin otuz dönümlük bir arazi olduğu belirtilirken, genç yaşta burada kendi işlerinin patronları oldukları belirtiliyor.

Sekiz çocuklu bir ailede yaşayan iki kız kardeş, babalarının bir kaza geçirmesi nedeniyle evin geçimini sağlamak zorunda kaldılar. Evi geçindirmek zorunda kaldıkları için okulu bırakıp çalışmak durumunda kalan Leyla ve Hamdiye Başaran, ilk önce Ege bölgesi üzerinde mevsimlik olarak çalışmaya başlasa da buradan pek fazla bir gelir elde edemedikleri için daha sonradan seracılık ile ilgilenmeye karar verdiler. Vermiş oldukları bu karar ile Tunceli'de bulunan İnönü Mahallesi'ndeki bir araziyi kiralayarak, buraya meyve ve sebze ektiler. Meyvelerin arasında kavun ile karpuzun bulunduğu biliniyor. Burda elde etmiş oldukları gelir ile iki kardeş, diğer kardeşlerine bakıyor.

İki kız kardeşten bir tanesi Leyla Başaran, hayalinin gazeteci ya da fotoğrafçı olmak olduğunu söyledi. Fakat bu hayalinin babasının trafik kazası geçirmesi nedeni ile yok olduğunu, bu yüzden okulu bırakıp çalışmak durumunda kaldıklarını belirtti. Aynı durum içerisinde kardeşinin de kaldığını belirten Leyla Başaran, kiralamış oldukları serada yetiştirdikleri ürünleri market ya da komisyonculara sattıklarını söylerken, burada bulunan her şeyi kardeşi ile birlikte kendi elleri ile yaptıklarını söyledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Engellilerin Toplumda Karşılaştıkları Sorunlar...

Haberi Oku