Eğitim:
Sosyal Medya İçin Medya Okuryazarlığı Şart Oldu
 Sosyal medya ile ilgili birçok insan çeşitli yorumlar yaparak, kendisince bu iletişim yoluna bir anlam katıyor. Sosyal medyanın insanın hayatını çok fazla kolaylaştırdığı ve her an her yerde iletişimin sağlandığı bir platform olduğu biliniyor.

İnsan nerede olursa olsun tek bir tıkla başka bir insan ile haberleşebiliyor, başka bir tık ile de bir anı paylaşabiliyor. Sosyal medyanın günümüzde çok fazla kullanılır hale gelmesi ise marka ve kurumların da ilgisini çekerek onları bu yöne itiyor. Hatta birçok insanın eskiden gazete okuduğu dönemin yerini tablet ile haber okuduğu dönem alıyor. Bazı insanlar ise sosyal medyaya ayak uydurmakta zorlanıyor. Çünkü sosyal medyada Türkçe dilinin sınırlarını zorlayan birçok kelimenin var olduğu biliniyor. Hatta bazen öyle konuşmalar oluyor ki, sosyal medya kullanmayan kişilerin bu konuşmaları anlayabilmesi pek mümkün olmuyor. Sosyal medyada Türkçe dilinde var olmayan birçok kelime bulunuyor.

Bir insanın sosyal medyada yapılan konuşmaları anlayabilmesi için neredeyse medya okuryazarı olması gerekiyor. Fakat sosyal medyanın çok fazla yararının olmasının yanı sıra bir de insanlar üzerinde olumsuz psikolojik etkileri olduğu aşikar. Kişilerin beğeni almak istemesi, günlük hayatta kendine güveninin olmaması ile alakalı olarak belirtiliyor. Fakat sanal alemin insanı rahatlattığı düşünülse de büyük bir tehlike de ortaya koyabiliyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş Yazılı...
Kıymetli öğrenciler ilk sınavlarınız kötü geçmiş olabilir üzülmeyin ikincisine telafi etme şansınız...

Haberi Oku