Güncel:
TEOG Sınava Girerken Okunacak Dualar Sınav Duası Kısa Nihat Hatipoğlu

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin gireceği birinci dönem merkezi ortak sınavları yarın ve perşembe günü yapılacak. TEOG sınav duası nasıl yapılır, TEOG sınava girerken okunacak dualar ve anlamları sayfamızda.

TEOG birinci dönem sınavları yarın ve 24 Kasım perşembe günü yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 235 okulda, 93 bin 342 salonda, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkezde, 21 okulda, 72 salonda gerçekleştirilecek.

Toplam 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katılacağı sınavlarda, yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde oturumlar, saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Teneffüs araları 30 dakika olacak. Sınav, tüm merkezlerde eş zamanlı düzenlenecek.

Öğrenciler, yarın yapılacak birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, perşembe günkü ikinci oturumda da fen ve teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek.

Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçıkları kullanılacak ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika olacak. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınacak.

Öğrenciler, bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihaz ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçlarıyla sınava giremeyecek. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, ihlal gerekçesiyle salondaki görevlilerce hazırlanan tutanakla geçersiz sayılacak.

TEOG Soruları Nasıl Olacak Yorumlar İçin Tıkla

Öğrencilerimiz için TEOG sınav duaları hazırladık.

Sınava girerken yada girmeden önce okunacak dua:

    • “Ya men leccemel mütekebbirine bi licami azametihi selliim Sellim ya Hafız”
    • Sınav sabahı  70 defa Salat-ı Nariye okunur.

“Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat. [Arapça metinde "ehvâl" kelimesi, "ahvâl" olarak dizilmiş; doğrusu burada yazıldığı gibi "ehvâl"dir. Düzeltir özür dileriz.] Ve takdıy lenâa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. Inneke alâa külli sey’in kadiyr.”

Mânâsı:

“Allâh’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kaadirsin.”

Sınava girmeden önce de 7 defa okuyup dua eden kimse meleklerin ve ruhanilerin desteğini alır,onların ilhamıyla doğruyu bulur.

  • “Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî” ayeti kerimesini 11 defa  imtihana kimse sorulara çok kolay cevap verir.

Nihat Hatipoğlu Sınava Girerken Okunacak Dua Açıklıyor

2016 TEOG Sınavlarında Tüm Duaların Adayların Yanında Olması Dileğiyle. Sınavda Herkese Başarılar ...

Anahtar Kelimeler
Sınav Duası
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
günlaz ablam lise bire gidiyor 4 yıl önce

Ablam sekisinci sınavı seviyor

Misafir Avatar
ilyas 4 yıl önce

teog sınav duası için teşekkürler ezberlemeye çalışıyorum yarın sınavdan önce bol bol okuyacam.

Misafir Avatar
beyzanur 4 yıl önce

yarın sınav var heyecandan ölücem , ya benim için de dua edin arkadaşlar lütfen herkese başarılar :(

Misafir Avatar
Gülay 4 yıl önce

EYRASULÜM yarınki teog ta herkesin gönnlüne göre versin

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Gülay 4 yıl önce

Tamam olur sende herkese et

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Kawai ^-^ 4 yıl önce

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN HEPİMİZİN İNŞALLAH ÇOK İYİ GEÇER

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Emov 4 yıl önce

Ok

-Beğenmedim(0)

eeee

Haberi Oku