Kamudan Haber:
'Dersaneler kapatıldı MİT TIR'larını durdurun'

Hilal YILDIRIM

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan tarafından MİT TIR'larının durduran jandarma görevlilerinin ve sivil imamlarının da bulunduğu 55 şüpheli hakkındaki iddianamede gizli tanık Bayrak'ın ifadeleri dikkat çekti:

Kelle başı 1 MİLYON ÖDÜL

PKK tarafından 2012'nin final yılı ilan edilmesiyle başlayarak yoğunlaşan silahlı mücadele döneminde, örgütün mahrem yapısı içerisindeki en üst düzey yöneticileri Diyarbakır'da toplantılara başladı. Bu toplantılara Osman Hilmi Özdil (Kozanlı Ömer) başkanlık yapmaktaydı. PKK tarafından, FETÖ'nün yurt, okul ve dershanelerine yönelik eylemlerinden dolayı yapılan toplantıda, PKK'nın üst düzey yöneticilerinin ele geçirilmesinin karşılığında, kelle başına 1 milyon TL ödül verilmesi kararlaştırıldı

MİT TIRLARI GÜNDEM DEĞİL

Bu toplantının gündemine, MİT'in sınırın Suriye tarafına çok miktarda sevkiyat yaptığı konusu gelmiştir. Hatay'da MİT'in depo oluşturduğu, bu depodan Hatay MİT Bölge başkanının dahi haberi olmadığı, malzemelerin kamyonlarla Suriye'ye gönderildiği konuşulmuştur. Toplantıya başkanlık eden FETÖ'nün sözde Türkiye Kara Kuvvetleri İmamı Hacı Murat -Zafer (Kod) "Konuyu Gülen'e soralım. Talimatı ne olursa o şekilde hareket ederiz" dedi. İlk toplantıda Gülen tarafından "Bu konu gündemimiz değil" diye cevap geldi.

İKİ HAFTA SONRA EMİR GELDİ

Dershanelerin kapatılması nedeniyle örgütün açtığı savaşla birlikte sonraki toplantıda Kara Kuvvetleri İmamı olan Hacı Murat- Zafer Gülen'den 'TIR'ların geçişine izin verilmesin' talimatı verildi. 2 hafta kadar sonra MİT TIR'larına operasyon yapıldı. Örgütün sözde emniyet imamı Ömer -Sami kod adlı Osman Hilmi Özdil, Hacı Murat kod adlı Kara Kuvvetleri İmamı, Nurullah kod adlı Güneydoğu Anadolu Jandarma İmamı Nurettin Oruç, Güneydoğu Anadolu Kara Kuvvetleri İmamı Hüseyin Köse, Güneydoğu Anadolu Emniyet İmamı Bekir kod adlı Hüseyin Civan katıldı.

Bizzat nurettin oruç'u görevlendirmiş

İddianamede, Kara Kuvvetleri imamının yine her ay düzenli olarak yapılan Diyarbakır'daki toplantıda Gülen'in talimatını Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde görev yapan tüm rütbelerdeki jandarma personelinden sorumlu "Bölge Temsilcisi" statüsündeki örgüt imamı şüpheli Nurullah (Kod) Nurettin Oruç'a ilettiği belirtildi.

Emniyet tasfiyede jandarma yapsın

Toplantıda TIR'lara yapılacak müdahalenin nasıl olması gerektiği hususunun görüşüldüğü, örgütün 17/25 Aralık süreci nedeniyle emniyette meydana gelen görev değişiklikleri dolayısıyla TIR'lara müdahale konusunda kolluk kuvveti olarak Jandarma personelinin kullanılmasının kararlaştırıldığına dikkat çekildi. Oruç'un da operasyon talimatını Mersin, Osmaniye, Hatay ve Adana'daki jandarma personelini yöneten Halil (Kod) Hamza Ali Ece'ye verdiği anlatıldı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku