Kamudan Haber:
Eric Edelman:

Bir süredir Türkiye'ye operasyon üzerine operasyon düzenleyen çevreler, üst üste aldıkları başarısız sonuçlara rağmen yine boş durmuyor.

Son olarak Türk ekonomisi üzerinde operasyon deneyen güçler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı hamleler karşısında çileden çıktı. Bu kez de "Türkiye iç savaşa gidiyor" söylemleriyle yeni bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

FETÖ'CÜ İSİMLERLE TÜRKİYE ANALİZİ

Washington’da Bipartisan Policy Center- Partilerüstü Siyaset Merkezi tarafından düzenlenen bir panelde Türk Amerikan ilişkileri ele alındı.

FETÖ'cü Amberin Zaman'ın da hazır bulunduğu panelde konuşan Amerika'nın eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, FETÖ'nün kullandığı argümanlarla Türkiye'yi değerlendirdi. Edelman "Türkiye iç savaşa gidiyor" dedi.

"TÜRKİYE'YE, 'BİZİ REHİN ALMAYIN, ŞANTAJ YAPMAYIN' DİYELİM

Eric Edelman, İncirlik konusunda şantaj yapılmaması gerektiğini, Türkiye ile açık net bir şekilde konuşulması gerektiğini belirtti: “’İncirlik’i 60 yıldır kullanıyoruz, sizle yolumuza devam etmek istiyoruz, NATO müttefikinden bazı beklentilerimiz var, şantaja uğramamak, rehin olarak alınmamak gibi.. Siz bizi eleştirebilirsiniz ama biz de Türkiye’de olanları kamuoyunda açıkça dile getireceğiz’ denilebilir.”

"TÜRKİYE İÇ SAVAŞA GİDİYOR"

Türkiye’nin iç politikasını anlamadan dış politikasını anlamanın zor olduğunu söyleyen Edelman Türkiye’nin bir iç savaşın eşiğine doğru ilerlediğini, bunun Türkiye ve bölge için çok tehlikeli olduğunu, böylesi bir durumun Amerika’nın çıkarlarına da ters düştüğünü söyledi.-Akşam

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku