Kamudan Haber:
Diyarbakır'da 742 Bekçi Kadrosuna 5 Bin 630 Başvuru Yapıldı
 Bölge halkının güvenlik konusundaki endişelerini ortadan kaldırmak ve bölgede huzuru tahsis etmek amacıyla İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır'da sokaklara bekçiler görevlendireceğini duyurmuştu. İhtiyaç olan 742 bekçi kadrosu için toplamda 5 bin 630 başvuru yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından mahallelere bekçi alımı yapılacağına dair duyuru üzerine Diyarbakır'lı vatandaş harekete geçti. Açılacak olan 742 kişilik kadroya toplamda 5 bin 630 başvuru geldi. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışacak bekçiler, çarşı ve ara mahalle bölgelerinde görevlendirilecek. Başvuru yapan kişiler arasından bekçiler, yapılacak mülakat ile belirlenecek. Diyarbakır'ın çeşitli okullarında yapılan mülakatların sonucunda seçilen 742 kişi, bekçi olmaya hak kazanacak.

Kadrolar için Diyarbakır'lıların yanı sıra çevre illerden de başvurular geldi. Adaylar mülakatlarda birbirleriyle kıyasıya yarıştılar. Mülakatta adaylara genel kültür sorularının ağırlıklı olarak sorulduğu bilgisi alındı. Bekçi adaylarından birisi olan Cüneyt Atalar, yaptığı açıklamada bekçi kadrosu için İstanbul'dan geldiğini ifade etti. Atalar, İstanbul'da yaşadığını ancak Diyarbakır'da yaşamak istediği için böyle bir tercih yaparak buraya geldiğini dile getirdi ve mülakata girecek olan tüm rakiplerine başarılar diledi. Mülakata katılan adaylar arasında kadınlar da bulunuyordu. Mülakat sınavında başarılı olan adaylar, 11 Mayıs tarihinde yazılı sınava girecekler.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku