Kamudan Haber:
Ekmek Küfünün Pil Ömrünü Uzattığı Keşfedildi
Yapılan bu araştırma sonucunda elde edilen bulgulara göre ekmek küfünün pil ömrünü uzattığı sonucu ortaya konuyor. Peki bu durumun keşfinden sonra pil teknolojisinin temel maddesi olarak ekmek küfü kullanılabilir mi? Bu ve bunun gibi birçok soruya ait olan cevapları bulmak ya da bu konuya dair daha detaylı paylaşıma ulaşmak istiyorsanız, sizin için düzenlemiş olduğumuz bu Ekmek Küfünün Pil Ömrünü Uzattığı Keşfedildi adlı haberimize bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzun ömürlü bir pil, birçok insanın olmasını istediği bir pil türüdür. Özellikle de akıllı telefonlarda bulunan pillerin çok çabuk bitmesi insanlar için büyük bir sıkıntı teşkil etmektedir. Telefonlara indirilen bir takım uygulamaların her geçen gün artış göstermesi, işlemciler ve ekran teknolojilerinin artması mevcut pili ile ihtiyacı olan güçteki enerjiyi karşılayamamaktadır. Fakat son zamanlarda bilim adamları tarafından keşfedilen ekmek küfü mucizesi birçok insana bu konuda umut vermiş bulunuyor.

Bilim adamları tarafından yapılan bir açıklamaya göre ekmek küfünün uzun süre dayanan piller üretmeye olanak sağlayabileceği belirtilmektedir. Geoffrey Gadd bu konuda araştırma yapan bilim adamlarından biri olmaktadır. Küf tabanlı karışımın mükemmel anlamda elektrokimyasal özelliklere sahip olduğunu belirten Geoffrey Gadd, bu teknolojinin üretime geçebilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku