Kamudan Haber:
Görev Alamayan Müdür Yardımcılarının Akıbeti
 Bu yıl yapılan yönetici atama ve görevlendirme yönetmeliği kapsamında dört yıllık görev süresi dolan okul müdürleri için milli eğitim müdürlüğü komisyonları ile okullarında kurulan komisyonlarda değerlendirmeler yapılmıştı. Değerlendirmeler sonucu 75 barajını geçemeyen okul müdürleri ve müdür yardımcıları görevden alındı. Kimisi okulunda kadro varsa bu kadrolara öğretmen olarak atanırken bazıları ise okullarında kadro olmadığı için birdenbire norm fazlası durumuna düştü. Şimdi bu okul müdürü ve müdür yardımcılarının akıbeti merak ediliyor.

Atamalarda müdürlerin sonu belli oldu. Şimdi sırada müdür yardımcılarının değerlendirilmesi var. Dört yıllık görev süresi dolan okul müdür yardımcılarına da aynı süreç işleyecek. Okul müdürleri öğretmen olarak atandı veya atanmayı bekliyor. Bunlarda sorun yok. Peki okul müdür yardımcıları veya müdür baş yardımcıları ne yapacak?

İki alternatif var. Ya tekrar başka okulda görevlendirme ya da başka bir okula öğretmen olarak atanma. Öğretmen olarak atanacak okul müdür yardımcıları için bir sorun yok. Peki yeniden atanma ihtimali olursa ne olacak? Mesela müdür baş yardımcıları hangi kriterlere göre belirlenecek? İlgili yönetmeliklere göre müdür baş yardımcısı seçiminde daha önce müdür yardımcılığı veya müdürlük yapmış olmak, bakanlık genel merkezinde şube müdürlüğü kadrosunda çalışmış olmak, üniversite mezunu olmak, en az dört yıl bakanlık bünyesinde görev yapmış olmak. Başvuru tarihi itibarıyla bakanlık bünyesinde görev yapıyor olmak, görevlendirileceği eğitim kurumunda öğretmen olarak çalışacak yeterliliğe sahip olmak, adli veya idari soruşturmaya son dört yıl içinde tabi tutulmamış olmak. Bu şartları taşıyan öğretmenler müdür baş yardımcısı olarak atanabilecektir.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku