Kamudan Haber:
Hastaneler Çağa Ayak Uyduracak
 Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu geçtiğimiz gün Türkiye’de sağlık sektörüne yapılan yatırımlar konulu bir konuşma yaptı ve ülkemizin sağlık alanında nereden nereye geldiğini canlı örneklerle aktardı. Yıllarca doktorluk da yapan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu eski hastanelerle Yeni Türkiye’nin hastaneleri arasında dağlar kadar fark bulunduğunu belirtti.

Önümüzdeki yıllarda on binlerce yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam edeceklerinin de müjdesini veren Bakan Müezzinoğlu son olarak şehir hastaneleri projeleri hakkında da detaylı bir açıklama yaptı. Sağlık Bakanı’nın yaptığı açıklamada on yıl içinde başlayan ve bitecek projelerle birlikte Türkiye 23 modern şehir hastanesine kavuşacak. Şehir hastanelerinin açılmasıyla buralarda istihdam alanı da artacak. Sadece istihdam değil hastanenin kalitesi de artacağı için sağlık hizmetleri çeşitlenecek. Sağlık hizmetleri dev bir sağlık kompleksinde verilirken hastalara da daha kaliteli bir ortamda hizmet verilecek. Devletin sağlık hizmetlerine yaptığı yatırımın kat be kat arttığını söyleyen sayın bakan ayrıca şehir hastaneleri projelerinin hayata geçirilmesiyle birlikte şu anda şehir merkezlerinde kalan, otopark sorunu ve ulaşım sorununun yaşandığı alanlardan taşınacak hastanelerle birlikte çevrede de büyük bir ferahlık sağlanacağı belirtiliyor.

Şehir hastaneleri tek başına bir hastane olmayacak. İçinde hasta yakını ve refakatçilerin kalabileceği oteller, kafeler, dinlence yerleri, marketler ve daha pek çok gereksinimin yerine getirilebileceği adı gibi şehir olan hastaneler inşa edilecek. Arayanın her şeyi bulabileceği şehir hastanelerinde her hastalık alanı için bölümler açılacak. Dev bir kompleks içine inşa edilen hastaneler tam manasıyla bir şehir havasını andıracak. Şehir hastaneleri projeleri 2023 projesi olduğu için cumhuriyetin yüzüncü yılına kadar yetiştirilmesi öngörülüyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku