Kamudan Haber:
Kılıçdaroğlu İçin Soruşturma Başlatıldı
 Bir yanda AKP'li meclis üyeleri başkanlık sisteminin gerekliliğini savunurken, diğer yanda ise muhalefet tüm gücüyle tek bir kişinin tüm iktidara sahip olacağı anlayışını reddediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da başkanlık sistemi ile ilgili açıklamalarında ilginç bir söz kullanmıştı. Kılıçdaroğlu'nun ''Başkanlık sistemi bu ülkede kan dökmeden gerçekleşemez'' sözleri bazı çevreler tarafından tepki topladı. Sözlerin bazı çevreler tarafından ''iç savaş çığırtkanlığı'' olarak anlaşılması sebebi ile Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık sistemi ile ilgili olarak sarf ettiği sözler hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmanın sebebi ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Başkanlık sistemini bu ülkeye kan dökmeden getiremezsiniz'' sözleri oldu. Yetkililerden alınan bilgiye göre savcılık, basında bu konuda yapılan haberleri ihbar kabul ederek Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosunca soruşturma başlattı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun dosyası, Türk Ceza Kanunu'nun 214. maddesi olan ''Suç işlemeye tahrik'' maddesi üzerinden yürütülecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu soruşturmaya konu olan sözlerini TOBB'un 72. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada sarf etmişti. Burada Kılıçdaroğlu, bir kişinin tüm güce sahip olduğu bir yönetim anlayışını reddederek böyle bir sistemin Türkiye'de gerçekleşmesinin mümkün olmadığını ve bir kişinin kararlarıyla bu ülkenin yönetilemeyeceğine dair sözler sarf etmişti.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku