Kamudan Haber:
Öğrenciler Yaz Tatilini İple Çekiyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan bir açıklama ile okulların 17 Haziran 2016 tarihinde kapanacağı duyurusu yapıldı. Öğrenciler bu günün gelmesini iple çekerek hem karne heyecanını yaşamak hem de yaz tatiline bir an önce girmek istiyor. Birçok öğrencinin yaz tatili ile ilgili planlar yapmaya başladığı belirtiliyor. Hangi öğrenci okulu severse sevsin, yaz tatili iple çekmiyor ki...

Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nın yaz tatili sonlarına denk gelmesi ile tatil süresi uzatılmış ve yaz tatili dört ay şeklinde yapılmıştı. Fakat bu yıl yaz tatilinin 4 ay değil, 3 ay süreceği belirtiliyor. 2015-2016 öğretim yılının 17 Haziran 2016 tarihinde okulların kapanması ile birlikte son bulacağı ve tatil sürecinin başlayacağı belirtiliyor. Öğrenciler yaz tatillerini yaptıktan sonra tekrardan okula dönecekleri tarihi de merak ediyor. Okul açılış tarihinin ise 19 Eylül 2016 olarak açıklandığı biliniyor.

Öğrenciler karne alacakları gün için sabırsızlanıyor. Karne hediyelerinin ve yaz tatilinin hayalini kuran öğrenciler, istirahat etmek istiyor. Ramazan ayının ise bu yıl okullar kapanmadan 12 gün önce başlayacağı yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Aileler de en az çocuklar kadar heyecanlı olup, çocukları için ne hediye alacaklarını şimdiden düşünmeye başlamış bulunuyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku