Kamudan Haber:
Öğrencisini döven kuran öğreticisinin 4 yıl hapisi isteniyor

Erenler İlçesi Çaybaşı Yeniköy'de bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Hz. Musab Erkek Kuran Kursu'nda küçük çocuğu terlikle dövdüğü görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından tutuklanan Kur'an Kursu hocası Şükrü Yılmaz, Sakarya 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Küçük çocuğa darp ve eziyet' suçlarından 4 yıla varan hapis cezası ile yargılanmaya başladı. Duruşmaya tutuklu yargılanan Şükrü Yılmaz ile mağdur A.P. ve babası katıldı.

Mahkemede ifade veren küçük çocuk hafızlık eğitimine başladığını, hafızlık hocası Şükrü Yılmaz'ın kendisini 10-15 kez dövdüğünü söyledi. Dayak yüzünden kursu bırakmak zorunda kaldığını belirten A.P, "2016 yılı Ağustos ayı sonlarında eğitim görmüş olduğum Kur'an Kursu'nda hafızlık hocam dersimi veremediğim için beni elinde bulunan terlikle vücudumun değişik yerlerine vurarak dövdü. Ancak şikayetçi değilim" dedi.

Küçük çocuğun babası da şikayetçi olmadıklarını söyledi. Sanık Şükrü Yılmaz ise pişman olduğu belirterek, "Ders yapmadığı için dövdüm. Üzgünüm" dedi.

Mahkeme, sanık Şükrü Yılmaz'ın tahliye talebini reddetti ve duruşmayı 6 Mart gününe erteledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TEOG'da Yüksek Puan Almak İçin Tüyolar
TEOG için sayılı günler kala uzmanlar uyardı: Türkçe’de metinlere, matematikte de şekillere dikkat!.....

Haberi Oku