Kamudan Haber:
Öğretmeni, Şehit Ömer Halisdemir'i Anlattı

Sakarya'da 3 bin öğrencinin öğrenim gördüğü kentin en büyük meslek lisesi olan İMKB Sakarya Endüstri Meslek Lisesi'nin müdürü Çetin Turhan, 15 Temmuz'da Ömer Halisdemir'in şehit olduğu haberlerinde fotograflarını görünce öğrencisi olduğunu anladığını söyledi. Çetin Turhan, geçmiş evraklarını kontrol ettiğinde o yıllara dair bir not defteri buldu. Öğretmen olduğu ilk yıldan sakladığı öğrencilerin notlarının yer aldığı defteri inceleyen Çetin Turhan, 1991-1992 öğretim döneminde Niğde Merkez Meslek Lisesi'ndeki öğrencileri arasında Ömer Halisdemir'in olduğunu gördü.

Okul Müdürü Çetin Turhan, tesviye bölümü lise 3'üncü sınıf öğrencisiyken öğretmenliğini yaptığı Ömer Halisdemir'in saygılı ve vatanını seven bir öğrenci olduğunu belirterek, "Şehidimizi ilk göreve başladığım 1991-92 eğitim öğretim yılında okutmuştum. Kendisi gerçekten saygılı, terbiyeli, vatanını milletini seven bir insandı. Yapmış olduğu bu tarihi görevde ne kadar dürüst, çalışkan bir insan olduğunu ortaya koyuyor zaten. Niğde Merkez Meslek Lisesi'nde o zaman ki alanın adıyla tesviye alanında okuyordu. Yine aynı okuldan mezun oldu kendileri. Şehit olduğunu duyduğumuzda onur duyduk, gurur duyduk, hem üzüldük, hem sevindik. Böyle bir şehidin öğretmenliğini yapmış olmak bir öğretmen için en takdire şayan bir durumdur. Biz de bu onurla onurlandırılmış olduk. İyi ki vardı, iyi ki böyle bir görevi üstlendi. Ülkemizi büyük bir sıkıntıya düşmekten de korumuş oldu" diye konuştu.

Bu defterin geçmiş yıllara dair sakladığı tek not defteri olduğuna dikkat çeken Çetin Turhan şöyle konuştu:

"O günlere dair saklamış olduğumuz tek not defteri buydu. Duyar duymaz geçmiş evraklarımı arayarak buldum. Kendisini orada görünce çok mutlu oldum. Kendisi de sınıf içinde sessiz olmakla beraber görevini iyi yapan dürüst sakin bir kişiydi. Demek ki bu tavrını vatana millete canını vererekte bir kez daha kanıtlamış oldu"

Anahtar Kelimeler
öğretmen
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku