Kamudan Haber:
Öğretmenler Sürgüne Gönderildi Kamplaşma Çözüldü

Odunpazarı'na bağlı eski köy, yeni mahalle olan Sevinç'teki Behiç Akaydın İlkokulu'nda öğretmenler arasında yaşanan gruplaşmalar nedeniyle çok sayıda soruşturma açıldı.

İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADILAR

Eskişehir Sonhaber Gazetesinde Ayhan Aydıner'ın yazısına göre, bu soruşturmalar sonucunda eğitim kurumunda iki öğretmen haricindeki okul müdürü, müdür yardımcıları ve diğer öğretmenler çeşitli okullara sürgün edildi.

Olayı soruşturan müfettişler, hangi grubun veya hangi öğretmenlerin haklı veya haksız oldukları konusunda işin içinden çıkamadı.

Yaşananlarda taraf olanların hepsi için görev yeri değişikliği önerdi. Maarif Müfettişleri Okul Müdürü İlhan Göbel, Müdür Yardımcısı Barış İsmailoğulları'nın üzerlerindeki yöneticilik görevlerinin alınmasını teklif etti. Öğretmenlerden Filiz Atak, Fatma Baran, Murat Bartın, Özlem Ersoy, Gülistan Kırımlı, Serpil Kuş, Tülin Sevimli, Zıdtıka Yasak ve Mehmet Kuzu'nun 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 8/C maddesi kapsamında il içerisindeki durumlarına uygun bir okula öğretmen olarak acilen atamalarının yapılmasını teklif etti.

Anahtar Kelimeler
öğretmen
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
148 ben 3 yıl önce

okulda eğitim dışında başka konuları tartışırsan olacağı budur. iyi olmuş.

Misafir Avatar
1234 3 yıl önce

Iyi yapmışlar

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku