Kamudan Haber:
Savunma İsteyen Müdürden Geri Adım

Mardin'in Savur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okula gönderilen yazı sonrası. Okul müdürlüğü de ilgili branş öğretmenine resmi yazı tebliğ ederek kasım ayında yapılan TEOG sınavında okulun İngilizce dersi puan ortalamasının İlçe ortalamasından düşük olduğu gerekçesi ile öğretmenin savunmasını istenmişti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okul yönetimlerinden TEOG sınavı ile ilgili rapor istemesi Ancak istenen rapor normal bir rapor değil, savunma raporu olması Hem de açıklanmayan TEOG sonucu ile ilgili bir savunma raporu olması öğretmenler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Savunma istenmesine anlam veremeyen öğretmenler tepki göstermesine karşılık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü rapor istenmesinin gerekçelerini açıklayan yeni bir yazıyı okullara göndererek soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

İşte Savunma İsteyen Müdürden Geri Adım Yazısı


Savur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 08/12/2016 tarih ve 2248 sayılı yazısı,

Okulumuzun 08/12/2016 tarih ve 338 sayılı yazısı ile tarafınıza tebliğ edilen TEOGS Raporu konulu yazısında ''gerekçeli rapor istenmektedir'' yerine sehven ''savunmanız  istenmektedir'' yazılmış olup ilgili yazıyı dikkate almayınız.İlgili yazı şu şekilde düzeltilmiştir.

23-24/11/2016 tarihinde yapılan TEOG Sınavında okulumuz TEOGS Yabancı Dil ortalamasının sizlerden gelen tahmini sonuçlar doğrutusunda ilçe ortalamasının altında olduğu anlaşılmış olup, 2.TEOG Sınavında başarısızlığın giderilmesi ve çözüm yolları üretmek için durumun gerekçeli raporu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından istenmektedir.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku