Kamudan Haber:
Suriyeli Öğrencilere Özel Okul

AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, okulun açılış töreninde yaptığı konuşmada, Suriyeli öğrencilerin eğitimlerini her zaman desteklediklerini söyledi.

Suriyeli çocuklara yarım kalan eğitimlerine Türkiye'de devam etme imkanı verildiğini aktaran Şanverdi, "Açılan okullarla çocukların geleceklerine yatırım yapılıyor. Sağlam ve bilinçli toplumların en önemli yapı taşı eğitimdir. Suriyeli çocukların eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri geleceklerine en güzel yatırımdır." dedi.

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ve İDKA Başkanı Abdurrazzak İldiz'in de katıldığı açılışta Suriyeli çocuklar davetlileri söyledikleri şarkılar ve Türk bayraklarıyla karşıladı.

Yeşilova Mahallesi'nde Dayanışma ve Kalkınma Geçici Eğitim Merkezi adıyla açılan ve 27 öğretmenin görev alacağı okulda 10 sınıfta 223 Suriyeli öğrenci eğitim görecek.

Öte yandan, dernek tarafından desteklenen, Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü 10 derslikli 150 öğrencisi bulunan Cil Alğad Lisesi de yeni binasında eğitime başladı.

Cem Genco

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku