Kamudan Haber:
Tüm Memur Genel Merkezi'den Sayın Cumhurbaşkanı'na Açık Mektup

SAYIN CUMHURBAŞKANI’NA AÇIK MEKTUP

Sayın Cumhurbaşkanım

Başta ülkemiz ve İslam âlemi olmak üzere tüm dünya mazlumlarının refah ve mutluğunu, barış ve huzurunu temin sadedinde gecenizi gündüzünüze katıp "Kavmin efendisi ona hizmet edendir" Nebevi sözü doğrultusunda hizmetten geri kalmayarak "Kefenimi aldım çıktım yola" deyip hak ve halk davasından asla ödün vermediğinizden dolayı sizleri deruni kalple selamlıyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Başbakanlığınız döneminde olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı görevinizde de Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Hak'tan başka hiç bir kuvvetin önünde asla eğilip bükülmeyeceğini bütün dünyaya gösterdiniz. Başta ulaştırma olmak üzere iktisadi, sosyal, kültürel, insan hakları, temel hak ve özgürlükler, istihdam, eğitim olmak üzere birçok alanda gerçekleştirdiğiniz reformlarla ilkleri yaşattınız.

Sayın Başkomutanım.

1923 yılında Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları tarafından kurulan fakat 15 Temmuz 2016 FETÖ/PDY terör örgütünün darbe kalkışması sonucu Türkiye’yi parçalanmaktan kurtaran siz saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın ismi ilanihaye okunacaktır.

Bu vesileyle her türlü terör olaylarını milletimize yaşatan bu hainleri Yüce Rahman'a havale ederek lanetleyip, din uğruna, bayrak uğruna, sancak uğruna, ülkemizin birliği ve dirliği uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar dileriz.

Daha fazla analar, yavrular ve eşlerin ağlamaması için,

İçerden veya dışardan ülkemize yaşatılacak terör olaylarının önüne geçilebilmesi amacıyla teröristlere yönelik Devletimizce alınacak en ağır tedbiri dahi destekliyor ve savunuyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım.

Sivil toplumun güçlendirilmesi ve geliştirilmesi yönündeki hassasiyetinizi çok iyi biliyoruz. Bu meyanda sivil toplum kuruluşu olarak 80 milyonun başkomutanına aşağıda belirtmiş olduğumuz taleplerimizi sunuyoruz.

Bizler, mer-i kanun 4688 Sayılı Yasa ile resmileşen ve ilhamını sizlerden alarak kamu sendikacılığını deruhte etmeye çalışanlarız. Konfederasyonumuz Tüm Memur-Sen, sendikamız ise Diva-Sen’dir. 2005 yılında faaliyetine başlayan sendikamız, bugüne kadar dini ve milli değerlere sahip çıkmış, asla ve kat’a mukaddes emanetlere ihanet içerisinde olmamış, haddini hududunu bilerek hareket etmiş, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet ve Tek Millet anlayışını sadece sözde değil özde de benimsemiş ve kırmızıçizgileri olarak kabul etmiştir.

Ancak bunca hassasiyetimize rağmen gerek devlet büyüklerimizden, gerek yöneticilerden gerekse de hükumetten hak ettiğimiz değeri göremedik, sesimizi duyuramadık. Bu ana dek fark edilmemiz için her meşru yolu denedik, son çare olarak siz Sayın Cumhurbaşkanımıza açıktan seslenmeyi uygun gördük.

Sayın Cumhurbaşkanım

Sivil Toplum Kuruluşları, ülke menfaati doğrultusunda kurulmuş ve aynı duyarlılıkla faaliyetlerine devam etmeleri gerekmektedir. Oysa durum bu cihette değildir. Şöyle ki;

1- Yetkili konfederasyon ve sendikalar, AK PARTİ hükumetleri döneminde sayısal olarak çok büyüdüler. Filhakika hükumetin de desteğini aldıklarını iddia ederek kendileri dışındakilerinin adeta ülkede yaşama hakları olmadığı imajını verdiler.

2- Sahada Memur-Sen olmaz ise ülke kan gölüne döner diyerek korku imparatorluğu oluşturdular.

3- 15 Temmuz darbe kalkışması gecesinde seslerini çıkaramadıkları gibi daha sonraları sanki darbeyi kendileri önlemişçesine görüşlerini kamuoyu ile paylaştılar.

4- Sadece devlet daireleri değil, insan gücü ihtiyacı olan yerler için eleman alımlarında liyakat, doğruluk ve sadakat yerine, yetkili konfederasyon ve ona bağlı sendikalar referans olarak değerlendirildi.

5- Yetkili konfederasyon ve sendikalar devletimiz ve hükumetimiz nezdinde çok rahat bir araya gelmiş olmalarına karşın, kendilerinin ifadeleriyle diğer sendikalara randevu dahi verilmedi.

6- 15 Temmuz 2016 darbe kalkışması dolayısıyla leş yüzleri ortaya çıkan on binlerce kamu çalışanlarının yetkili konfederasyon ve sendikalara gizlendikleri ortaya çıkarıldı.

7- Bir kişinin paralelci olarak tanımlanabilmesi için illa FETÖ’cü olmasına gerek olmadığından bahisle, şuan ülkemizde yetkili konfederasyon ve sendikaların baya paralelci olduklarını ve devlet hiyerarşisine müdahale ederek kamu kurum ve kuruluşlarını etkileri altına aldıkları bir realitedir.

8- Sendikalara üye olma hakkına sahip yönetici ve idarecilerin okul, hastane ve diğer kurumlarda çalışanların hür iradelerine ipotek konulduğu ve yetkili sendikalara zoraki üye oldukları malumlarıdır.

9- Zat-ı âlilerinin de serzenişlerinde yer aldığı “İt izi at izine karıştı” tespiti son derece doğru ve isabetli bir açıklama olmuştur. Dolayısıyla muhbirlerin iftiraları sonucu görevlerinden el çektirilen veya açığa alınanların durumları içler acısı. Çoğunun hem kendileri hem de aileleri psikolojik travma geçirmekte. Vatan ve mukaddes değerler uğrunda canlarını seve seve vermeye hazır olan söz konusu kişiler kendilerine uzanacak bir el beklemekte. Çünkü süreç çok uzadı ve her geçen gün aile faciası artarak devam etmektedir. Sonuç olarak psikolojik tedavi gören kurum çalışanlarının sayıları azımsanamayacak kadar çok olacaktır.

10- Mezkûr darbe kalkışmasını yapan, yardım eden, destek veren ve katkıda bulunan herkesin hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını bekliyoruz. Bununla beraber, yalan ve iftira ile masumların hem rencide olmasına hem de perişan olmalarına sebep olanların da hak ettikleri cezai müeyyidelere çarptırılmalarını istiyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım

Yukarıda maddeler halinde arz ettiğimiz hususların halli ve çözümü için sizlerden yardım beklemekteyiz.

Saygılarımla.

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku