Kamudan Haber:
Türkiye'nin Saç Bakımı İle İlgili Dış Ticareti 357 Milyon Dolar

Türkiye saç bakımına ilişkin 200 milyon dolar değerinde ithalat gerçekleştirmiş olup 157 milyon dolar da ihracat gerçekleştirmiş bulunuyor. Yani Türkiye'nin saç bakımı ile ilgili yapmış olduği dış ticaretin toplam miktarı 357 milyon dolar oluyor. Saç bakımı içerisinde saç boyası, şampuan, saç fırçası, saç spreyi ve peruk gibi ürünler yer alıyor. Türkiye İstatik Kurumu tarafından ortaya konulan veriler dikkate alındığında saç bakımı ile ilgili dış ticaret verileri oldukça dikkat çekici bulundu.

Saç bakım ürünleri arasından en çok dış ticareti söz konusu olan ürünün ise şampuan olduğu bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında yer almaktadır. Şampuana ilişkin dıs ticaret verilerinden bahsedecek olursak da ihracatın yaklaşık olarak 87 milyon dolar, ithalatın ise yaklaşık olarak 84,2 milyon dolar olduğunu söyleyebilmekteyiz. Saç boyası ile ilgili yapılan dış ticaret verilerinin ise ihracatta 43,2 milyon dolar, ithalatta 14,2 milyon dolar olarak kayıtlara geçtiği belirtiliyor. Saç spreyi için ise 3 milyon dolar gibi bir bedel ödeyerek 5 milyon dolar değerinde ihracatın yapıldığı açıklanan veriler arasında yer alıyor.

Saç bakımına ilişkin gerçekleştirilen dış ticaret ürünlerinin saç fırçaları, süs tarakları ile saç tokaları peruk yer aldığı belirtiliyor.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Melih Gökçek'in istifa edeceği gün belli...
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz canlı yayında "Gökçek'in önümüzdeki salı günü istifasını...

Haberi Oku