1 Lira Yatırdı Dolandırıcıları Yakalattı
rzurum'da yaşanan telefon dolandırıcılığı olayında dolandırılan bu sefer vatandaş değil tam tersine dolandırıcılar oluyor.

Erzurum'da yaşayan bir vatandaşın telefon ile dolandırıcılar tarafından aranması durumunda kendisinin dolandırılmaya çalıştığını fark eden vatandaş dolandırıcılara 1 lira değerinde bir tuzak kurarak yakalanmalarını sağladı. Kendisine yüksek miktarda bir paranın yatırılması için verilen bir hesap numarasına vatandaş 1 lira yatırdı. Adana ilinde bulunan dolandırıcının bu ilde bulunan bir PTT şubesine giderek parayı çekmek istediği ve bu sayede de yakalandığı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Erzurum ilinde yaşayan Ömer Aydı Kublay telefon ile arandığı kişiler tarafından dolandırılmak istedi. Dolandırıcılar Ömer Aydı Kublay'a kendisinin bir polis olduğunu söyleyerek durdurdukları bir araç içerisinde kendisinin bir banka hesabına belirli bir miktarda para yatırdığına dair belge ele geçirdiklerini söyledi. Araçta bulunan diğer iki kişinin ise terör örgütleri ile bağlantı içerisinde olduklarını tespit ettiklerini anlatan telefon dolandırıcısı, o iki kişinin de yakalanabilmesi adına kendisine verilen bir banka hesabına para yatırması gerektiğini anlattı. Fakat bu durum ile Ömer Aydı Kublay'ın hiçbir ilgisi olmadıklarını da söylerek daha inandırıcı olacaklarını düşündükleri bir yöntem uyguladı. Fakat Ömer Aydı Kublay bu oyunu tersine çevirerek, dolandırıcıların tuzağa düşmesini sağladı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KPSS Sistemi Sil Baştan Değişiyor
Merkezi yerleştirme bitecek. Mülakat yapılacak. Alınan puanların ortalaması neticesinde memur olunacak.

Haberi Oku