Bu Sınavlar Çocuklara Yönelik Yapılacak
  İnsanların kendileri için güneş gözlüğü alırken dikkate aldığı bu hususlara, çocuklar için satın alınacağı zamanda daha çok dikkat edilmesi gerektiği vurgulanıyor. Uzman Dr. Tuğrul Altan özellikle çocuklar için gözlük seçmede dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bazı bilgiler veriyor.

Uzman Dr. Tuğrul Altan, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan cilt ile göz sorunlarının çocukluk dönemlerine daha çok dayandığını söylerken, çocuklara güneş gözlüğü seçerken ailelerin dikkatli olması gerektiğini söyledi. Günümüzde daha fazla güneş ışığının insanlara ulaşıyor olduğunu söyleyen Uzman Dr. Tuğrul Altan, bu ışınların insan sağlığı üzerinde ciddi olumsuz etkiler ortaya koyabileceğinden bahsediyor. Bu yüzden bu duruma alınabilecek en önemli engellerden birinin güneş gözlüğü olduğu biliniyor. Fakat güneş gözlüğü satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor.

Uzman Dr. Tuğrul Altan, güneş gözlüğü seçerken camının ve çerçevenin kırılmayacak bir malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmek gerektiğini, yüzde yüze yakın UVA filtreli olması gerektiğini, çerçevenin tam anlamıyla yüzü sarması gerektiğini, ucuz ve kalitesiz gözlüklerden uzak durulması gerektiğini ve gözlüğün gözden düşmeyecek şekilde dizayn edilmiş olması gerektiğini belirtti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KPSS Sistemi Sil Baştan Değişiyor
Merkezi yerleştirme bitecek. Mülakat yapılacak. Alınan puanların ortalaması neticesinde memur olunacak.

Haberi Oku