Çöpçünün Hesabından Çıkan Para Şoke Etti
  Ekiplerin yaptığı tespitlere göre D.E. ve H.K. isimli şahıslar, 2012'de öldürülüp bir kuyuya atılan tır şöförü Mustafa Aksoy'un kimlik bilgilerini kullanarak Afyonkarahisar ilinde bir ofis kiralamışlar.

H.K. ve D.E. isimli şahıslar, kiraladıkları ofiste hemen bir çağrı merkezi kurmuşlar. Yine öldürülen Murat Aksoy'un kimliği ile İstanbul'da bir telekomunikasyon şirketinden numarası 0850 ile başlayan hatlar satın alıp çalışmalara başlamışlar. Kurulan çağrı merkezinde bankalara kayıtlı kişilerin telefon numaraları aranarak bankalardan aldıkları kredilerin ve sigortaların dosya masraflarını iade edeceklerini söylediler. Bu sayede öncelikle aradıkları kişilerde güven duygusu uyandıran suç örgütü, sonrasında müşterilerinden kart bilgileri, hesap bilgileri ve şifre bilgileri gibi bilgileri aldılar.

Sağladıkları bilgiler ile birlikte yurtdışında bulunan sanal pos cihazlarından önemli miktarda harcamalar yapıldı. Bununla birlikte hesabına ulaştıkları kişilerin de hesaplarındaki bakiyeyi, yurtdışındaki hesaplara aktararak ATM'lerden çektiler. Ekipler tarafından yapılan araştırmada örgütün yaklaşık 300 bin kişiyi aradığı ve bunlar arasından binlerce kişinin bilgilerine ulaşmayı başararak hesaplarını boşalttığı, bu yolla toplamda yaklaşık 5 milyon lira haksız kazanç elde edildiği ortaya çıktı.

Operasyon sonunda ise haksız şekilde elde edilen paraların Afyonkarahisar Belediyesi'nde çöpçü olarak görev yapan M.A'nın hesabında saklandığı belirlendi. Örgüt üyeleri, çöpçüyü aylık 1200 lira karşılığında kandırarak hesap açtırmışlar ve hesabını da yöntemlerine hizmet etmesi amacıyla kullanmışlar.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KPSS Sistemi Sil Baştan Değişiyor
Merkezi yerleştirme bitecek. Mülakat yapılacak. Alınan puanların ortalaması neticesinde memur olunacak.

Haberi Oku