Engelli Öğretmen Başvurularında Tercih Sayısı
 Normal yollardan öğretmen atamalarına katılan adaylar tercih formunda karşılarında 25 kutunun boş olduğunu görüyor. Normal öğretmenler her atamada bu 25 hakkını doldurarak veya bu sınırlamaya uyarak istediği kadar okul numarası sisteme ekleyebiliyor. Aynı durum engelli öğretmen atamaları için de geçerli. Ancak engelli öğretmen atamalarında sayı gittikçe düşüyor.

Bakanlığın bu yıl için açtığı engelli öğretmen atamalarına göre engelli öğretmen adayları tercihlerini sadece üç okuldan yana kullanabilecekler. Engelli öğretmen atamasına katılmak için öncelikle bu yıl yapılan EKPSS sınavından baraj puanı geçmiş olma şartı aranıyor. Engelli öğretmen alımları için başvurular geçtiğimiz hafta yayınlanmış ve sonuçlanmıştı. Şimdi adayların tercih ve atama süreçleri için işlemler başladı.

Adaylar normal öğretmenlerin aksine sadece üç okul üzerinde tercih yapacak ve tercihlerine bu şekilde atanacak. Bir adayın hiçbir tercihine atanamamak gibi bir ihtimali de bulunuyor çünkü bakanlıktan yapılan açıklamada başvuru sayısının açılan kontenjandan daha fazla olduğu söylenmişti. Bu da demek oluyor ki bazı başvuru yapan kişiler puanları ne kadar yüksek olursa olsun açıkta kalabilir.

Bakanlık insan kaynaklarından yapılan açıklamaya göre tercihler 10 Kasım tarihine kadar yapılacak. Sonuçlar ise 11 Kasım 2014 tarihinde belli olacak. Açıklanan sonuçlara göre öğretmenlerin belgelerini tamamlaması, yeni görev yerlerine ulaşması ve taşınma işlemlerinin ardından görevlerin aralık ayı başı gibi başlayacakları tahmin ediliyor. Şimdiden tercih yapacak tüm engelli öğretmen adaylarına başarılı bir tercih süreci diliyoruz.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KPSS Sistemi Sil Baştan Değişiyor
Merkezi yerleştirme bitecek. Mülakat yapılacak. Alınan puanların ortalaması neticesinde memur olunacak.

Haberi Oku