KPSS Sınavı Yaklaşıyor Bunları Yapmayı Unutmayın
Bu yöntemi uygulayan öğretmen Aliye Karademirci neden böyle bir yöntem uyguladığına dair bir takım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara erişmek ve bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, sizin için yayımlamış olduğumuz bu Dersleri Pilates Toplarına Oturarak İşliyorlar adlı haberimize bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Çanakkale ilinde bulunan Biga ilçesindeki Dumlupınar Ortaokulu bünyesinde görev yapan Türkçe öğretmeni Aliye Karademirci, belirli zaman dilimleri içerisinde öğrencileri sıraya değilde pilates topu üzerine oturtarak onlara ders anlattığını belirtiyor. Öğrencileri sıra yerine pilates topuna oturtmasının sebebini ise dikkat ve motivasyonu arttırmak amacı ile gerçekleştirdiğini belirten Türkçe öğretmeni Aliye Karademirci, pilates topu üzerinde oturmalarının aynı zamanda öğrencilerin hiperaktivite ve odaklanma ile ilgili yaşadıkları sorunların ortadan kalkmasına sebep olduğunu söylüyor. Aliye Karademirci, bu durumun öğrenciler üzerindeki başarıyı artıracak bir durum olduğunu da söylüyor.

Aliye Karademir, sınıf içerisinde gözlemlemiş olduğu bir takım dikkatsizlik ve odaklanma sorununun çözümü olarak böyle bir yönteme başvurduğunu belirterek, belirli zaman aralıkları ile bu yöntemi uygulamaya geçirdiğini anlatıyor.

Göz ve hafıza egzersizleri ile bu sorunları ortadan kaldırmaya çalıştıklarını söyleyen Türkçe öğretmeni Aliye Karademir, pilates topu uygulamasından sonra öğrenciler üzerinde yaşanılan sıkıntılara ilişkin çok fazla gelişme kaydettiklerini ve pilates topu yönteminin doğru bir yöntem olduğunu belirtiyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KPSS Sistemi Sil Baştan Değişiyor
Merkezi yerleştirme bitecek. Mülakat yapılacak. Alınan puanların ortalaması neticesinde memur olunacak.

Haberi Oku