Öğretmen Şiddeti Gözünden Ediyordu
 Olay Antalya’da bir ilkokulda yaşandı. Üçüncü sınıf öğrencisi Kerem K sınıfta öğretmeninin uyarılarını dinlemediği ve yaramazlık yapması sonucu kendisine sinirlenen öğretmen BY Kerem’in yüzüne doğru kitap fırlattı. Öğretmenin fırlattığı kitabın sivri ucu gözkapağının biraz üstüne sert bir şekilde çarpan Kerem K hastaneye kaldırıldı. Kaşının birkaç milimetre altında geniş bir yarık açan kitabın sert kısmı yüzünden öğrencinin kaşının altında birkaç dikiş atılarak yaranın kapatılması sağlandı. Olayı duyan Kerem K’nın anne ve babası hastaneye geldi. Çocuklarının bu haline sinirlenen anne ve baba öğretmeni polise şikayet etti. Polis tarafından yapılan sorgulama sonucu öğretmen BY savcılığa sevk edildi ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öğrencinin sol göz kapağının morardığı ve gözünün üstündeki yaraya dikiş atıldığı belirtildi. Öğrencinin sağlık durumu iyi ancak kitabın sivri kısmı öğrencinin gözünün biraz daha altına isabet etseydi belki öğrenci gözünü kaybedebilir ve kitabı fırlatan öğretmen görevinden olacağı gibi bu vicdan azabıyla yıllarca yaşamak zorunda kalabilirdi.

Kerem K olaydan sonra okul müdürü ve annesine yaptığı açıklamada tenefüste bir arkadaşıyla kavga ettiği için derse geç kaldığını söyledi. Derse geç kaldığı için öğretmeninin kendisini azarladığını, önce tokat attığını sonra da daha fazla sinirlenip elindeki kitabı yüzüne fırlattığını söyledi.

Öğretmenin sicilinin ise çok da iyi olmadığı ortaya çıktı. Öğretmen BY’nin daha önce de bazı öğrencilerini  dövdüğü ve bu nedenle hem okul yönetimi hem de öğrenci velileri tarafından defalarca uyarıldığı belirlendi. Öğrencinin annesi yaptığı açıklamada çocuğun yaramazlık yaptığı ve derse geç kaldığı için azarlanabileceğini ancak şiddet uygulanmasının kesinlikle yanlış olduğunu söyledi. Bu nedenle çocuğun annesi öğretmenden şikayetçi oldu. Öğretmenin yargılaması savcılıkta devam edecek.

İlçe milli eğitim müdürü ise olay hakkında soruşturma başlatıldığını ve öğretmenin bir kusuru varsa müfettişler tarafından ortaya çıkarılıp gerekli cezai yaptırımların hayata geçirileceğini söyledi. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KPSS Sistemi Sil Baştan Değişiyor
Merkezi yerleştirme bitecek. Mülakat yapılacak. Alınan puanların ortalaması neticesinde memur olunacak.

Haberi Oku