Eğitim Haberleri Tümü

Çok Fazla E-Posta Adresi Ele Geçirildi

Rus olan bir bilgisayar korsanı tarafından çok fazla sayıda e-posta adresinin hacklendiği belirtiliyor. Rus bilgisayar korsanı tarafından ele geçirilen e-postaların arasında Hotmail ve Gmail adresleri de bulunuyor. Bu durumdan dolayı endişe duyan vatandaşlar, sürekli olarak çeşitli alanlarda siber saldırı gibi durumların yaşanmasından şikayet ediyor.

 

Milyonlarca kişinin bilgisayar korsanları tarafından e-posta adresleri ele geçirildi. Hold Security adında olan bir siber güvenlik şirketi olarak faaliyet gösteren şirketin kurucusu olan Alex Holden, yaklaşık olarak 272 milyon kişiye ait e-posta adresinin bilgisayar korsanlarının eline geçtiğini açıkladı. Şirketleri kapsamında 1,7 milyar kayıtlı olarak var olan e-postalardan 272 milyon tane e-postanın kopyalandığını ifade eden Alex Holden, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmiş olan bu e-postaların hangi servis sağlayıcılarından kaç tane e-posta adresi olduğunu söyledi. Mail.ru'dan 57 milyon, Yahoo Mail'den 40 milyon, Hotmail'den 33 milyon, Gmail'den ise 24 milyon olduğu Alex Holden tarafından bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Milyonlarca kişinin e-posta adreslerini ele geçirmiş olan Rus hacker, Hold Security şirketinden ele geçirmiş olduğu hesapların her biri için 50 ruble istediğini belirtiyor. 50 ruble ise Türk parasına göre yalnızca 2 lira 20 kuruş ediyor. Fakat Rus hackerın bu isteğine karşılık vermeyeceklerini söyleyen Alex Holden, ele geçirilen şifrenin bir uygulamaya giriş yaparken kullanılan bir şifre olduğunu yani maile ait şifre olmadığını belirtti. Bu yüzden her site için insanların farklı bir şifre belirlemeleri öneriliyor.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz