Eğitim Haberleri Tümü

Eğitim İçin Devletten 2 Milyar Destek

Eğitimin son derece önemli olduğu bu dönemde eğitim ile ilgili iyileştirmeler vatandaşların rahat bir nefes almasını sağlıyor. Eğitim alanında sağlanan maddi destekler ya da kurslar vatandaşlara umut olmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı eğitim ile ilgili teşviklerine hızla devam ediyor.

 Eğitim sektörü için devlet tarafından 2 milyar lira verileceği belirtilirken, çocuğunu dersaneye göndermek için binlerce lira ödeme yapmak durumunda kalan ailelerin dönüşüm süreci sayesinde bu yükten kurtuldukları söyleniyor. Devlet tarafından verilen 2 milyar liralık desteği Bakanlığın kurslarda eğitim verecek olan öğretmenler ve ihtiyaç duyulan malzemeler için kullanacağı bu konu hakkında yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Açılan kursların 22 bin eğitim kurumunda açıldığı, 200 bin öğretmenin var olduğu ve 4 milyon 300 öğrencinin de bu kurslarda eğitim aldığı belirtiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın temel hedefinin herkesin okuması olduğu belirtiliyor. Bu alanda yapılan birçok çalışma bulunuyor. Özel okullarda eğitim gören öğrenciler için de teşvik desteği verileceği belirtilirken, bu desteğin adeta bir servet değerinde olduğu söyleniyor. Özel okullarda eğitim gören öğrenciler için verilecek olan teşvik desteğinin miktarı 1 milyar 37 milyon olarak belirtiliyor. Verilecek olan bu teşvik desteği 2016-2017 öğretim yılı içerisinde olacak. Ayrıca Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermekte olan Meslek Teknik Anadolu Liselerinde öğrenim gören öğrencilere de Milli Eğitim Bakanlığı destek vererek, bu destek için 80 milyon lira harcama gerçekleştirilecek ve bu okullarda bulunan öğrenci sayısı 16 bine çıkarılacak.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz