Eğitim Haberleri Tümü

PKK Çocukları Kandırarak Dağa Götürüyor

Bölücü terör örgütü PKK, son aylarda kaybettiği gücü geri kazanmak için çeşitli yollara başvuruyor. Yapılan son incelemelere göre PKK'nın çeşitli yalanlar söyleyerek genç yaştaki insanları kandırdığı ve dağlarda kurduğu kamplara götürerek kendi ideolojisinde eğitimler verdiği belirlendi. Örgütün dağ kadrosunun neredeyse yarısının örgüte 18 yaşından küçükken katıldığı belirlendi.


Güvenlik kaynaklarından derlenen bilgilere göre PKK'nın gençleri nasıl kandırarak birer terörist haline getirdikleri belirlendi. Bölücü terör örgütü, KCK ve gençlik yapılanması aracılığıyla çocuk yaştaki kişileri kandırarak öncelikle onları birer sempatizan hale getiriyor, sonrasında ise dağlardaki kamplara çıkararak onları birer terörist haline getirecek eğitimler veriyor ve sonrasında ise PKK'nın birer mensubu yapıyor.

Yapılan araştırmalarda örgütün gözüne kestirdiği kişilerin şehirlerde güvenlik güçlerine karşı koyan kişiler arasından seçtiği belirlendi. Örgüt, güvenlik güçlerine taş, molotof kokteyli gibi şeylerle saldıran kişileri öncelikle gözüne kestiriyor. Bu kişilerin beyinleri bir süre sonra örgütün yönetici kademesindeki kişiler tarafından yıkanıyor, onlara çeşitli eğitimler verilerek hükümet karşıtı silahlı birer terörist haline getiriliyor. Örgüt, gözüne kestirdiği kişileri güzellikle ikna edememesi durumunda da kişileri silah ile tehdit ederek bünyesine katıyor.

Geçtiğimiz günlerde kendi rızasıyla teslim olan bir terörist, örgüte katıldığında yaşının henüz 13 olduğunu güvenlik güçlerine beyan etti. Terörist, Kuzey Irak bölgesinde 11-15 yaş grubundaki kişiler için bi eğitim taburunun bulunduğunu ve burada bu kişilere 6 aylık bir eğitim verildiğini söyledi ve Suriye'den de çocukların buralara getirilerek birer terörist haline getirildiğini ifade etti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz