Eğitim Haberleri Tümü

Rahat Gülemiyorsanız Psikolojiniz Bozulabilir

Her insan için gülmek çok önemlidir. Her insan herhangi komik bir şey yaşandığında ya da başına mutluluk verici bir şey geldiğinde gülerken kötü mü görünüyorum acaba diye düşünmemek ister. Bu yüzden her insanın rahatça gülmesi gerekir çünkü bu durum kişide psikoloji bozukluğuna bile yol açabilmektedir. Diş Hekimi olan A. Doğan Bircan bu konu ile ilgili bazı bilgiler vererek insanlara bir takım tavsiyelerde bulundu.


Diş Hekimi olan A. Doğan Bircan, bir insan için rahatça gülebilmenin çok önemli olduğunu, rahatça gülememenin ise kişide psikolojik bozukluklara neden olduğunu dile getirdi. Diş tedavisi denildiği zaman akla ilk estetik müdahalelerin geldiğini söyleyen A. Doğan Bircan, estetik müdahaleler ile gülüş tasarımı adı altında birçok işlemin gerçekleştirilebildiğini belirtti.

Gülüş tasarımında yalnızca dişler üzerinde bir müdahale yapılmadığını aynı zamanda dudak ve dişeti gibi bölgelere de bazı işlemlerin uygulandığını ifade eden A. Doğan Bircan, bu müdahaleden önce hastadan bir fotoğraf alındığını ve müdahaleden sonra da yeni hali ile karşılaştırma yapma imkanının var olduğunu belirtti. Gülüş tasarımı tedavilerinin ne kadar sürdüğünü birçok insanın merak ettiğini söyleyen Diş Hekimi olan A. Doğan Bircan, gülüş tasarımının 1-10 gün arasında gerçekleştirildiğini belirtirken tedaviye başlamak isteyen kişilerin bu kararı doktoru ile birlikte emin bir şekilde vermelerinin sonuçtan mutlu olabilmek için önemli bir durum olduğuna dikkat çekti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz