Eğitim Haberleri Tümü

Tedavi İçin Oyun Oynamak İyi Bir Yöntem Olarak Belirtiliyor

Her çocuğun oyun oynamaya ne kadar düşkün olduğunu ve oyun oynarken ne kadar eğlendiğini hepimiz biliyoruz. Fakat eğlendirici özelliğinin yanında oyun oynamak çocuklar üzerinde bir tedavi yöntemi olarak da belirtiliyor. Oyun oynamanın çocuklar üzerinde olan etkisini sizin için hazırlamış olduğumuz bu Tedavi İçin Oyun Oynamak İyi Bir Yöntem Olarak Belirtiliyor adlı haberimiz aracılığıyla gelin birlikte inceleyelim.

 

Her insan çocukluk döneminde birçok oyun oynar ve vaktinin birçok kısmını oyun oynamak ile geçirir. Oyun oynamanın çocuklar üzerinde sağlık anlamında olumlu etkileri olduğu belirtiliyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Haluk Yavuzer bu konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Oyunun eğitim anlamındaki katkısı, çocuk gelişimine sağlamış olduğu faydalar ve teşhis değeri ile ilgili sözlerine dikkat çeken  İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Haluk Yavuzer, oyunun çocuklar üzerinde terapi etkisi yarattığını yani tedavi edici yanlarının bulunduğunu sözlerine ekliyor.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Haluk Yavuzer, Çamlıca Çocuk Akademi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte Davutpaşa Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Okul Öncesi Eğitim Sempozyumunda, okul öncesinde öğretmenlerin çok büyük anlam ifade ettikleri ve öğrenciler üzerinde çok önemli etkileri bulunduğu belirtildi.

Okul öncesi öğretmenlerin çocukların kişisel gelişimlerinde olsun ailevi problenleri olsun her konuda onlara destek olduklarını belirten  İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Yavuzer, bu konuda öğretmenlere teşekkürlerde bulundu. Oyunun, öğrencileri geliştirici bir özelliğe sahip olduğunu anlatan Prof. Dr. Yavuzer, duygusal anlamda doygunluk sağladığını ve hayal dünyasını gelişmesine olanak sağladığını düşündüğü şeyin oyun oynamak olduğunu sözlerine etkiledi.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz