Güncel Haberleri Tümü

10 Kasım Okullar Tatil mi 2016 Okul Var mı Perşembe Günü?

Birçok öğrenci perşembe günü yani 10 Kasım 2016 Okullar Tatil mi Resmi MEB Açıklaması ne yönde bunu merak ediyor. Her fırsatta tatil bekleyen miskin öğrencilere kötü haberimiz var çünkü tatil yok.

Perşembe günü okul var mı? Kıymetli öğrenciler 10 Kasım tatil mi değil mi diye merak ediliyor. Eokul-meb.com sitesi bu hususta bir açıklama yapalım istedik. Bilindiği üzere 10 Kasım Atatürk'ü anma günüdür. Yani bir bayram değildir. Dolayısı ile 10 Kasım 2016 Perşembe günü tatil değil. Bugüne özel olarak okullarda sadece, anma törenleri yapılacak ve derslere kalındığı yerden devam edilecek. Peki 10 Kasım Okullar Tatil mi 2016 Perşembe Günü Okul Var mı? işte son durum.

10 Kasım Tatil mi? Sonuç olarak Perşembe günü Tatil Yok.

Atatürk Haftası, 10 Kasım 1938 günü saat 9'u 5 geçe yaşamını yitiren Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına düzenlenen; onun yurtseverliği, inkılap ve ilkelerinin anlatıldığı, radyo ve televizyonda Atatürk'ün konuşmalarının kendi sesinden dinletildiği, Atatürk'le ilgili filmlerin gösterildiği haftadır. 10-16 Kasım tarihleri arasına karşılık gelir.
10 Kasım günü Anıtkabir ziyaret edilmekte, başkent Ankara'da resmi tören yapılmaktadır. Türkiye'nin genelinde de yas tutulmaktadır. Her yıl 10 Kasım günü trafikteki arabalar durur ve 4 dakika korna çalarak anma etkinliklerine destek verirler. Ayrıca, tüm bayraklar 10 Kasım günü yarıya indirilir.

1937 yılında rahatsızlandı, kendisine siroz teşhisi kondu. 10 Kasım 1938’de Perşembe günü, doktorların kaydına göre saat 09.05’te Dolmabahçe Sarayı’nda hayata gözlerini yumdu. Naaşı Ankara Etnografya Müzesi’ne kaldırıldı. Öldükten 15 yıl sonra 10 Kasım 1953’te Anıtkabir’in yapımı tamamlandı ve oraya nakledildi.

Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 yılında Dolmabahçe Sarayı’nda, son bir yıl tedavisini gördüğü siroz hastalığına yenilerek hayatını kaybetmiştir. Naaşı, Ankara Etnografya Müzesine kaldırılmıştır. 10 Kasım 1953’te Anıtkabir’in inşasının tamamlanmasıyla, buraya nakledilmiştir.

Sizce 10 Kasım Tatil mi Olmalı? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz