Güncel Haberleri Tümü

Ortaöğretim KPSS Yorumları KPSS Soruları Zor muydu Kolay mıydı?

Ortaöğretim KPSS Yorumları KPSS Soruları Zor muydu Kolay mıydı? 2016 KPSS ortaöğretim (lise) sınavına girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

2016 yılı KPSS Ortaöğretim sınavı bu hafta sonu, Pazar günü yapılacak. Sınav saat 10:00'da başlayacak.

Sınav süresi iki saat yani 120 dakikadır.

20 Kasım 2016 KPSS sınav soruları yorumları bu sayfada.

1- Sınav giriş belgesi: Sınava girecek adayların, sınav giriş belgelerini https://ais.osym.gov.tr adresinden indirmeleri gerekmektedir. İndirilen sınav giriş belgesinin üzerinde, adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Bu belge olmadan sınava girilemeyecektir. Belgeyi yazıcıdan dökerken fotoğrafın çıkmasına özellikle dikkat edilmelidir. Bu belgenin ön veya arka yüzünde hiçbir işaretleme yapılmamalıdır. Hiçbir aday sınav giriş belgesi dışında yer alan başka bir salonda sınava giremeyecektir. Bu nedenle yanlışlık olmaması için sınava gireceğiniz yerin iyice belirlenmesi gerekmektedir.

2- Nüfus cüzdanı veya pasaport: Sınava girebilmek için aranan ikinci belge nüfus cüzdanı veya pasaporttur. Ehliyet veya mesleki kimlik belgeleri sınava girişte geçerli sayılmamaktadır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı ve T.C. Kimlik numarası bulunmalıdır. T.C. Kimlik numarası olmayan nüfus cüzdanları kabul edilmeyecektir. Pasaportun ise süresi geçerli olmalıdır.

20 Kasım 2016 Pazar günü saat:07.00 -10.15 saatleri arasında açık olacak olan Nüfus Müdürlüklerini görmek için tıklayınız.

2016 KPSS Ortaöğretim KPSS soruları zor muydu kolay mıydı yorumlar oku.

Tüm adaylara memurlar.net ailesi olarak başarılar dileriz.

Sınava girecek önlisans düzeyindeki adaylar, bilgi paylaşımları için memurlar.net forumuna bakabilir. Tıklayınız.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz