Güncel Haberleri Tümü

TEOG Din Kültürü Soruları ve Cevapları 23 Kasım 2016 Yorumları

2016 TEOG Din Kültürü Soruları ve cevapları indir EBA ile eş zamanlı olarak 23 Kasım 2016 TEOG Din Kültürü sınavı soruları ve yorumları bu sayfada. Merkezi ortak sınavlar sona erdi. Din Kültürü TEOG soruları yorumları ve TEOG Din Kültürü soruları 2016 kitapçıkları yayınlandı.


TEOG 2016 1. dönem 1. oturumun sona ermesi ile Din Kültürü soruları ve Tüm diğer derslerin TEOG soruları ile cevapları burada olacak. Bugün 2. oturum tamamlanmadan TEOG soruları ve cevaplarının MEB ve EBA dahil herhangi bir platformdan öğrenilmesi mümkün değildir. 2. oturumun akabinde Din Kültürü, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca) sınav kitapçıkları için açılan bölümlerde tüm sınav sorularını ve cevap anahtarlarını görüntüleyebileceksiniz. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen birinci dönem ortak sınavlarının ilk gün oturumu bitti.

Sınav, yurt genelinde 970 merkezde, 16 bin 235 okulda, 93 bin 342 salonda, yurt dışında ise 7 ülke, 14 merkez, 21 okul ve 72 salonda yapıldı. Sınava 1 milyon 190 bin 826 öğrenci başvurmuştu.Birinci gün oturumunda adaylara sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi soruları yöneltildi. Ortak sınavlar, Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de aynı anda başladı ve saat 12.00'de sona erdi. Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu ve öğrencilere A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört kitapçık verildi. Adaylara her ders için 40 dakika süre tanındı.

TEOG Din Kültürü Soruları 2016 Kitapçık Cevap Anahtarı

İşte TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınav soruları ve cevapları.

 1. Akıl ve İrade (II ve IV)
 2. Fiziksel, Toplumsal Biyolojik
 3. Toplumsal Yasalar
 4. Evren bir ölçü düzeyine göre yaratılmıştır
 5. Çalış çabala nereye kadar gelecektir rızkın ayağına kadar. Mine
 6. İnsan, sonuçların nereye varacağı hakkında bir tahmini olmayan sebeplerin ürünüdür
 7. Kader sorusu KAZA
 8. Paylaşma duygusu insanın doğasında vardır
 9. Metinde örnek durum olmayan: rızık
 10. Trafik kurlarına dikkat eden kimse: Tevekkül
 11. İnsan irade ve sorumluluk sahibi olduğunu bilmelidir
 12.  Hak şeyleri hayr eyler zannetmeki gayreyler
 13. İnsan yalnızca çalışmasının karşılığını alır
 14. Size verdiğimiz rızıkların temiz olanlarından yiyin
 15. İnsan iradesiyle dilediği her şeyi değiştirir (II)
 16. Ayetel kürsinin anlamı soru D şıkkı
 17. Boş bırakılan soru A şıkkı. İnsanların bizzet işledikleri yüzünden karada ve denizde düzen bozuldu
 18. Rızık için emek ve gayret sarf etmek
 19. Merve’nin sorusu: Tevekkül anlayışımız nasıl olmalıdır
 20. Tevekkül konusundaki hatalı tutum: Gerekli ve yeterli önlemleri almaması

Sınava, 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katılıyor.

Ortak sınavların bugün yapılacak birinci gün oturumunda,Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi; yarın yapılacak ikinci oturumda ise fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınavları yapılacak.

Ortak sınavların yapılacağı her bir ders yazılısı için yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde oturumlar, saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak.

Teneffüsler 30 dakika olacak. Sınav, tüm merkezlerde eş zamanlı yapılacak. Her ders için, dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçıkları kullanılacak ve her bir ders yazılısı için 40 dakika süre verilecek.

Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alındı.

TEOG Türkçe Soruları İçin Tıkla TEOG Matematik Soruları İçin Tıkla TEOG Din Kültürü Soruları İçin Tıkla

Öğrenciler, ilk ders yazılısı için saat 08.30'dan itibaren sınıf öğrenci yoklama listelerinde belirtilen salonlara alındı. Öğrenci velilerinin ve görevli olmayan kişilerin sınav salonlarının bulunduğu binalara girişlerine ise izin verilmedi.

2016 TEOG Sınav Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

2016 TEOG Din Kültürü Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Yorumlar
 • Gonca Soğlin

  Kolaydı☺☺

  cevapla
 • efdal

  meyveli soru yani 11. soru rızık olması lazım. çünkü insan rızkının Allah tan geldiğini bilerek başkasının malına el sürmemelidir.

  cevapla
 • Alara

  Düşündüğüm şıklar doğruymuş ama bn gidip hep yanlışlarını işaretlemişim bidaha aklıma ilk yatan şıkkı isaretliycam yaa

  cevapla
 • mertcan

  oğlum soz çalışıyorsunuz bide ZOR diyorsunuz yavşsklar

  cevapla
 • Yusuf

  Zor

  cevapla
 • onur tekin

  ful bee

  cevapla
 • ayca

  Darısı bize

 • wmm

  aferim

 • mmmmmmmmmmmmm

  bhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubf6ınnnnnnnnnnnnnt98699999999999999999999yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyynnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnffffffffffttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

  cevapla
 • lol

  llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllloooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll.

 • muhammed

  kolaydı

  cevapla
 • k

  Zorrr

 • mert

  sen adamsın

 • küçük kız

  uuuuuuuuuuuuuu! gerçekten mi? ben daha4.sınıfım.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz