Kamudan Haber Haberleri Tümü

1040 Öğrenci 4 gündür Okula Gidemiyor

Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'nde öğrenci taşıma ihalesinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle köylerde okuyan 1040 öğrencinin 4 gündür ilçe merkezindeki liselere gidemediği belirtildi. Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan olayı doğrulayarak sıkıntıyı çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Dicle'ye bağlı yaklaşık 120 mahallede yaşayan ve taşımalı eğitim ile ilçe merkezindeki liselere gelerek eğitim ve öğretim gören 1040 öğrencinin 4 gündür, okula gidemediği ortaya çıktı. Liselilerin taşıma ihalesini alan firmalar arasında yaşanan sıkıntı nedeniyle köylerde yaşayan lise öğrencilerinin ilçe merkezine getirilemediği ve eğitimlerinden geri kaldığı belirtildi.

Veliler ilçe milli eğitim müdürlüğünü suçlayarak, sorunlarının çözülmesini isterken, Diyarbakır Mille Eğitim Müdürü Hasan Aslan, konudan haberinin olduğunu söyledi. Milli Eğitim Müdürü Aslan, geçenz Cuma gününden beri yaşanan sıkıntının ihaleyi alan firmaların anlaşmazlığından kaynaklandığını ve sorunu çözmeye çalıştıklarını belirtti.

Dicle Kaymakamı Feremaz Babat, bir hafta önce İçişleri Bakanlığının FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle görevden alındı. İlçeye Kaymakam ataması gerçekleştirilmezken, şu anda Eğil Kaymakamının vekaletin bu göreve baktığı belirtildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz