Kamudan Haber Haberleri Tümü

Bakandan Okul Müdürü Atamaları Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı okul müdürü atamalarına yapılan itirazları değerlendirdi, itirazlar en ince ayrıntısına kadar incelenecek dedi.

 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı akademisyenlere yapılacak olan maaş iyileştirmesi hakkında yaptığı bir basın açıklamasında tüm üniversitelerdeki hocaları ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Öncelikli olarak üniversitelerdeki akademisyen dekan ve dekan yardımcıları gibi alanlara yapılan atamalarda sadece profesörlerin atamasının yapıldığını ve yasa gereği bunun aksinin de mümkün olmadığını söyledi. Akademik zammın şu an meclis gündeminde görüşüldüğünü  ve kısa süre içinde yasalaşacağını söyleyen Nabi Avcı daha sonra okul müdürlerinin atamaları hakkındaki sorulara yanıt verdi.

Türkiye genelinde 16 bin kadar okul müdürünün dört yıllık görev süresini doldurduğu için değerlendirmeye tabi tutulduğunu söyleyen Avcı bunlardan bir kısmının görevlerine devam edecek kadar baraj puanı aldıkları için yerlerinde kalmış. Ancak bazıları da yeterli puan alamadığı için müdürlükleri iptal etmiş ve öğretmen olarak atanmış. Bu durumdaki bazı müdürler kararlara itiraz etmiş ve yerel mahkemelerde davalar sürüyor. Ancak biz atamaların ve değerlendirmelerin sonuna kadar arkasındayız. Süreçte öğrenci temsilcilikleri, okul aile birlikleri ve okuldaki kıdemli öğretmenlerle yeni öğretmenler de etkin. Müdürlerin sicil amirleri olarak da milli eğitim müdürlüklerindeki şube müdürlüklerini belirledik ve onların da bu sürece dahil olarak puanlama yapmalarını sağladık. Müdürlerin yaptığı itirazları değerlendirdiklerini ve eğer milli eğitim müdürlüklerinde verilen puanlarla okullarda öğretmenlerin ve öğrencilerin verdikleri puanları karşılaştırıyoruz. İki puan arasında çok büyük farklar varsa o zaman araştırıp gerekeni yapacağız dedi.

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz