Kamudan Haber Haberleri Tümü

Bilgiye Hızlı Ulaşmak Ekonomiyi Geliştirir

Bilişim sektörü içerisinde 16. yılını doldurmuş olan Net İletişim her geçen gün hizmet ağında bir gelişme söz konusu olacak şekilde büyümeye devam etmektedir. Net İletişim Genel Müdürü olan Adil Müftüoğlu telekomünikasyonda en önemli olan durumlardan bahsederek bir takım bilgiler veriyor.

Türkiye'nin bilişim alanında nasıl bir konuma sahip olduğunu da dile getiren Net İletişim Müdürü olan Adil Müftüoğlu, akla gelebilecek tüm alanlar ile ilgili gelişmelerden söz etti.

Telekomünikasyonda en önemli durumun tecrübe olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Adil Zafer Müftüoğlu, sektörün geçmişinden, şu andaki mevcut durumundan ve geleceğinden bahsederek sözlerine devam etti. Ülkemizde kablosuz erişim sistemlerinin sağlanmasının Net İletişim'e ait bir görev olduğunu söyleyen Adil Zafer Müftüoğlu, kablosuz erişim sistemlerinin kablolu sistemlerin hem kurulum hem de bakımı açısından zor olduğunu ve bu yüzden de tüm dünyada kablosuz sistemin tercih edildiğini belirtti. Kablosuz erişim sistemlerinin, kablolu sisteme göre çok daha kullanışlı, basit ve daha ekonomik olduğunu söyleyen Adil Zafer Müftüoğlu, bilgiye ne kadar kolay erişilirse o kadar ekonomik gelişmeler yaşanabilir dedi.

Net İletişim Genel Müdürü olan Adil Müftüoğlu, kablosuz erişim sistemlerinin birçok alanda kullanıldığını ve bu kullanımın tüm ülke halkı için çok önemli bir yer kapladığını belirtirken, güvenlik, sağlık, terör, trafik takibi ve eğitim gibi birçok alanda kullanımı yaygın olan kablosuz erişim sistemleri içerisinde sektör liderliklerini koruduklarını da dile getirdi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz