Kamudan Haber Haberleri Tümü

Büyükşehirlerde Su Sıkıntısı Olmadığı Belirtiliyor

Orman ve Su İşleri Bakanı olan Veysel Eroğlu, şehirlerin yaşadığı ya da yaşamayacak olduğu su sıkıntısı ile ilgili bir takım bilgiler verdi. Bakan Veysel Eroğlu'nun bu konu ile ilgili vermiş olduğu bilgiler arasında hiçbir şehrin su sıkıntısı yaşamadığı ve barajların dolu olduği bilgisi yer alıyor.

Büyükşehirlerde bulunan barajların doluluk oranları ile ilgili bilgiler aktaran Bakan Orman ve Su İşleri Bakanı olan Veysel Eroğlu, bu oranın İstanbul için yüzde 82, İzmir için yüzde 78,5 olduğunu söylerken Bursa'da ise baraj doluluk oranının yüzde 99 olduğunu ifade etti. Bakan Veysel Eroğlu, diğer büyükşehirlerde su ile ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını da sözlerine ekledi. Bakan Veysel Eroğlu, Manisa Valisi olan Erdoğan Bektaş'ı makamında ziyaret etti. Soma ilçesinde yaşanan facianın bu yıl ikinci yılı olmasından dolayı hayatını bu faciada kaybeden kişiler için Allah'tan rahmet dileyen Bakan Veysel Eroğlu, bu olayın her insanı derinden yaktığını ve acısının hiçbir zaman unutulmayacak olduğunu ifade etti. Hem geride kalmış olan aileler için hem de millet için tekrardan baş sağlığı dileyen Eroğlu, bu gibi acıların bir daha yaşanmamasını temenni ettiğini belirtti.

Manisa iline en çok yatırım yapan bakan olmaktan hoşnut olduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, Manisa'ya gelerek bir takım müjdeleri de beraberinde getirdi. Manisa'ya birçok baraj, gölet ve sulama tesisleri yapmak istediklerini söyleyen Eroğlu, erozyonun önüne geçmek amacıyla ağaçlandırma ile toprak işletme çalışmalarını gerçekleştireceklerini anlattı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz