Kamudan Haber Haberleri Tümü

'Can Dündar'a Ders Verecektim'

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, duruşması görüldüğü sırada Murat Ş. adlı bir şahıs tarafından silahlı saldırıya uğramıştı. Olayın hemen ardından Murat Ş. tutuklanarak emniyete götürüldü. Burada ifadesi alınan Murat Ş. ''istesem öldürebilirdim, amacım sadece ders vermekti'' sözlerini ifadesine ekledi.

Emniyet yetkililerince ifadesi alınan Murat Ş. verdiği ifadede Can Dündar'ı sevmediğini, MİT tırlarıyla ilgili yaptığı haber yüzünden de ona olan nefretinin daha da arttığını, bu sebepten dolayı onu silahla bacağından vurarak ona bir ders vermek istediğini, Can Dündar'ı öldürmek gibi bir niyetinin olmadığını söyledi.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün yargılandığı duruşmada karar verildi. MİT tırları hakkında yaptıkları haberden dolayı yargılanan Dündar ve Gül, yaptıkları haber hakkında ''darbeye teşebbüs''ten beraat kararı aldılar. Can Dündar, devletin gizli kalması gereken bilgilerini ifşa ettiği suçlaması ile 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılırken Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ise aynı suçtan dolayı 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Can Dündar, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'nde duruşması sürerken dışarıda olduğu esnada Murat Ş. adlı şahıs tarafından silahlı saldırıya uğradı. Yaşanan silahlı saldırıda Can Dündar herhangi  bir yara almazken NTV muhabiri Yağız Şenkal olayı hafif yaralanarak atlatmıştı. Saldırının ardından Murat Ş. polisler tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Murat Ş'nin Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki gözaltı süresi devam ederken şüphelinin ifadesinde Can Dündar'ı sevmediğini, yaptığı haber sebebiyle ona ''uyuz'' olduğunu, bu sebepten dolayı da kimseden emir almadan böyle bir saldırıyı kendi kendine planladığını ifade etti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz