Kamudan Haber Haberleri Tümü

Ekmek Küfünün Pil Ömrünü Uzattığı Keşfedildi

Bilim üzerine araştırma yapan bir takım insanlar ekmek küfü ile ilgili yaptıkları bir araştırma ile ekmek küfünün bilinmeyen bir özelliğine rastlamış bulunuyorlar.

Yapılan bu araştırma sonucunda elde edilen bulgulara göre ekmek küfünün pil ömrünü uzattığı sonucu ortaya konuyor. Peki bu durumun keşfinden sonra pil teknolojisinin temel maddesi olarak ekmek küfü kullanılabilir mi? Bu ve bunun gibi birçok soruya ait olan cevapları bulmak ya da bu konuya dair daha detaylı paylaşıma ulaşmak istiyorsanız, sizin için düzenlemiş olduğumuz bu Ekmek Küfünün Pil Ömrünü Uzattığı Keşfedildi adlı haberimize bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzun ömürlü bir pil, birçok insanın olmasını istediği bir pil türüdür. Özellikle de akıllı telefonlarda bulunan pillerin çok çabuk bitmesi insanlar için büyük bir sıkıntı teşkil etmektedir. Telefonlara indirilen bir takım uygulamaların her geçen gün artış göstermesi, işlemciler ve ekran teknolojilerinin artması mevcut pili ile ihtiyacı olan güçteki enerjiyi karşılayamamaktadır. Fakat son zamanlarda bilim adamları tarafından keşfedilen ekmek küfü mucizesi birçok insana bu konuda umut vermiş bulunuyor.

Bilim adamları tarafından yapılan bir açıklamaya göre ekmek küfünün uzun süre dayanan piller üretmeye olanak sağlayabileceği belirtilmektedir. Geoffrey Gadd bu konuda araştırma yapan bilim adamlarından biri olmaktadır. Küf tabanlı karışımın mükemmel anlamda elektrokimyasal özelliklere sahip olduğunu belirten Geoffrey Gadd, bu teknolojinin üretime geçebilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz