Kamudan Haber Haberleri Tümü

İş Kazaları Hızla Artmaya Devam Ediyor

Bir insan hayatının her işten çok daha önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat kimi işlerde alınamayan önlemler ya da eksiklikler bazı iş kazalarına sebep olabilmektedir.

 Bu durumun en aza indirgenmesi için ise gerekli tüm çalışmalar yerine getirilmelidir. Son zamanlarda iş kazalarında bir azalma yaşanmasının da bu gerekliliğin bir göstergesi olmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Süleyman Soylu bu konu ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunarak, iş kazalarında yüzde 27 gibi bir oran ile azalma olduğunu dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Süleyman Soylu, iş hayatının en önemli unsurunun insan olduğunu vurgulayarak insan hayatının bu hayattaki en önemli değer olduğunu ve bu yüzden hiçbir ihmale kurban gidemeyecek kadar el üstünde tutulması gerektiğini dile getirdi. İş güvenliğinin ve sağlığının çok önemli olduğunu söylehen Süleyman Soylu, iş güvenliğinin kesinlikle dikkate alınmasının zorunlu olduğunu belirtti. İstanbul'un bir ekonomi başkenti olduğunu söyleyen Soylu, iş güvenliği bilincinin artırılmasının çok önemli olduğunu kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Haliç Kongre Merkezi kapsamında sekizincisi gerçekleştirilen Uluslararası İş Sağlığı ve Konferansı'nın açılışında konuşma yapan Süleyman Soylu, 4-10 Mayıs tarihlerinin İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası olarak kabul edilmesinden dolayı bu haftanın kutlanılması için iş güvenliği ve sağlığı ile ilgili birçok alanda ve kuruluşta, bilincin artmasına yönelik bazı etkinlikler düzenlendiğini aktardı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz