Kamudan Haber Haberleri Tümü

IŞİD Can Dündar ve Adnan Oktar'ı mı Hedef Alıyor

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Adalet Sarayı'nda duruşması sürerken adliye önünde silahlı saldırıya uğrayan Can Dündar'ın, IŞİD'in de hedef listesinde olduğu ortaya çıktı. Polis kaynaklarından alınan bilgilere göre IŞİD'e yönelik yapılan operasyonlarda IŞİD'in hedefinin Can Dündar'da olabileceği bilgisi verildi.

 

Geçtiğimiz aylarda İstanbul Taksim'de yaşanan terör eyleminin emrini veren kişi olduğu öne sürülen bir kişinin cep telefonundan Can Dündar'ın ev adresinin sorgulandığı tespit edildi. Bunun üzerine Dündar'a emniyet tarafından yakın koruma görevlisi verildi.

Taksim'de 19 Mart tarihinde yaşanan ve 5 kişinin ölümü, 46 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan canlı bomba saldırısından sonra yapılan araştırmalarda olay yerinde bir e-mail adresi ve şifrenin yazılı olduğu bir kağıt bulunmuştu. Bu kağıttan yola çıkarak incelemelerde bulunan yetkililer, Gaziantep'te bulunan bir IŞİD hücresini bastı. Hücrede yapılan incelemelerde ele geçirilen cep telefonundaki veriler, soruşturmaya farklı bir boyut kazandırdı. Cep telefonunda yapılan incelemede internetten Can Dündar, Adnan Oktar, Antalya gibi aramaların yapıldığı tespit edildi.

Hücre evinde bulunan cep telefonunda internet aracılığıyla 'Can Dündar, Adnan Oktar nerede yaşar?' 'Antalya kiralık ev ilanları' gibi aramalar yapıldığı tespit edildi. Bu tespitin ardından Dündar'a 1 yakın koruma tahsis edildi. Yetkililere göre örgütün hedefi, Can Dündar ve Adnan Oktar'ın yanı sıra Antalya'da 23 Nisan tarihinde başlayacak olan EXPO fuarıydı. Geçtiğimiz hafta Antalya'da IŞİD'e yönelik olarak düzenlenen operasyonda ise bomba yüklü iki intihar yeleği ele geçirilmişti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz