Kamudan Haber Haberleri Tümü

Marmaris ve Bodrum'da Fırtına

Dün geceden itibaren Marmaris ve Bodrum'da yaşanan sağanak yağış nedeniyle bölgede hayat durma noktasına geldi.Yetkililer devam edecek yağışlar sebebiyle vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

 Dün geceden bu yana Marmaris’te süren fırtına hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün gece etkili olmaya başlayan yağışlı hava bugün sabah saatlerinin ardından yerini parçalı bulutlu bir gökyüzüne bıraktı. Öğleden sonra yeniden etkili olmaya başlayan sağanak yağış ile beraber vatandaşlar bir saat boyunca yağmurlu havanın etkisinde kaldı. Yaşanan sağanak yağışın ardından yağmur suyu kanallarından denize dökülen sular denizin kızıl renkli bir görüntüye kavuşmasına sebep oldu.

SU BASKINLARI İLÇEYİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Marmaris’te yaşanan sağanak yağışın ardından yollarda su birikintileri oluşurken trafikte araçlar güçlükle ilerleyebildi. Kavşaklarda ve önemli noktalarda görev yapan trafik polisleri trafiğin olumsuz etkilenmemesi için yoğun çaba sarf etti. Yağış nedeniyle Marmaris’te hayat olumsuz etkilenirken balıkçı barınağında bulunan küçük bir balıkçı kayığının da battığı öğrenildi.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre dün akşam saatlerinden itibaren ilçede metre kareye 37 metre küp yağmur düştüğü öğrenildi. Akşam saatlerinde başlaması beklenen fırtına nedeniyle de bölge halkının dikkatli olması ve gerekli tedbirleri alması istendi.

Şiddetli yağışın olumsuz etkilediği ilçede bulunan turistler de yağmur sebebiyle otellerine dönmekte güçlük yaşadı.

Bodrum’da da etkili olan sağanak yağış nedeniyle kararan gökyüzü gündüz saatlerinde gece görüntüsü aldı. Belediye ve zabıta ekipleri devam edecek olan sağanak yağış sebebiyle vatandaşları ve özellikle de dere yataklarındaki evlerde yaşayanları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz