Kamudan Haber Haberleri Tümü

Öğrenciler Yaz Tatilini İple Çekiyor

Öğrenciler ikinci dönemin sonuna yaklaşmış olmanın heyecanını yaşıyor. Karne heyecanı için gün sayan öğrenciler okulların ne zaman eğitime kapanacağını merak ediyor. Yıl boyunca eğitim almış öğrenciler artık karnelerini alarak yaz tatilinde kendilerine vakit ayırmak istiyor.


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmış olan bir açıklama ile okulların 17 Haziran 2016 tarihinde kapanacağı duyurusu yapıldı. Öğrenciler bu günün gelmesini iple çekerek hem karne heyecanını yaşamak hem de yaz tatiline bir an önce girmek istiyor. Birçok öğrencinin yaz tatili ile ilgili planlar yapmaya başladığı belirtiliyor. Hangi öğrenci okulu severse sevsin, yaz tatili iple çekmiyor ki...

Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nın yaz tatili sonlarına denk gelmesi ile tatil süresi uzatılmış ve yaz tatili dört ay şeklinde yapılmıştı. Fakat bu yıl yaz tatilinin 4 ay değil, 3 ay süreceği belirtiliyor. 2015-2016 öğretim yılının 17 Haziran 2016 tarihinde okulların kapanması ile birlikte son bulacağı ve tatil sürecinin başlayacağı belirtiliyor. Öğrenciler yaz tatillerini yaptıktan sonra tekrardan okula dönecekleri tarihi de merak ediyor. Okul açılış tarihinin ise 19 Eylül 2016 olarak açıklandığı biliniyor.

Öğrenciler karne alacakları gün için sabırsızlanıyor. Karne hediyelerinin ve yaz tatilinin hayalini kuran öğrenciler, istirahat etmek istiyor. Ramazan ayının ise bu yıl okullar kapanmadan 12 gün önce başlayacağı yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Aileler de en az çocuklar kadar heyecanlı olup, çocukları için ne hediye alacaklarını şimdiden düşünmeye başlamış bulunuyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz