Kamudan Haber Haberleri Tümü

Öğrencileri Taşıyan Otobüs Devrildi

Üniversiteler hakkında bilgi edinmeleri amacı ile İzmir’den öğrencileri alarak Eskişehir’e doğru yola çıkan otobüs kaza yaptı. Kazada 43 kişi yaralandı.

 İzmir’de bulunan bir Anadolu Lisesi’nin öğrencilerini Eskişehir’e ulaştırmak için yola çıkan yolcu otobüsü Kütahya Karayolu Dutluca rampalarında sabah saat 07.30 civarında devrildi. Otobüsün devrilme sebebi ise henüz belirlenemedi. Gerçekleşen kazada 43 kişi yaralandı ve yaralanan kişiler ambulanslar aracılığıyla çevrede bulunan hastanelere tahliye edildi.

Eskişehir’e gitmekte olan ve üniversite tanıtımı için İzmir’den aldığı Anadolu Lisesi öğrencileri ile yoluna devam eden otobüs kontrolden çıktıktan bir süre sonra devrildi. Yan yatmış olan otobüsü içinde öğrenciler ile birlikte öğretmenler ve otobüsün şoförü de yaralandı. Kazada yaralananların sayısının 43 olduğu tespit edildi.

43 kişinin yaralandığı kaza sabah saat 7.00 sularında meydana geldi. Kaza yeri olarak ise Eskişehir'in İnönü İlçesi yakınlarındaki, İnönü- Kütahya karayolu Dutluca rampaları belirlendi. Öğrencileri üniversite gezisi için Eskişehir’e götüren otobüs şoförü Muharrem Patı da direksiyon kontrolünü kaybederek otobüsün şarampole yuvarlanmasına sebep oldu.

Aileleri ve okul yönetimini paniğe sürükleyen kazada şoför, öğretmenler ve öğrencilerden oluşan 43 kişilik grup yaralanarak Eskişehir’de bulunan çeşitli hastanelere kaldırıldı. Öğrencilerin tedavileri ayakta yapılırken öğrenciler bu yıl tercih edecekleri üniversiteleri tanımak için İzmir’den yola çıktıklarını ve Eskişehir ile Ankara’daki üniversiteleri ziyaret edeceklerini söyledi.

Söz konusu kaza ile ilgili soruşturma sürmekle birlikte kazada otobüs şoförünün hatalı olduğu tahmin ediliyor. Şoförün aşağı yukarı 20 km geride buluna Kümbet kavşağından Eskişehir istikametine dönmesi gerekirken hata yaparak İnönü yönüne doğru gittiği ve burada da kaza yaptığı söyleniyor.

Kaza yapan otobüsün arkasında yer alan “Cesaretin yoksa izle” yazısı ise görenleri şaşkına çevirerek kazaya davetiye çıkarmış yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz