Kamudan Haber Haberleri Tümü

Öğrencilerini Taciz Eden Öğretmen Hakim Karşısına Çıktı

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesindeki bir ortaokulda, 5 öğrenciye tacizde bulunan ve yüksek not veren öğretmenin, 8 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Lüleburgaz'daki bir ortaokulda 5 öğrenciye tacizde bulunduğu iddia edilen öğretmenin yargılanması sürüyor.

TUTUKSUZ SANIK KATILDI

Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dördüncü davanın duruşmasına, tutuksuz yargılanan sanık öğretmen Ü.S. ile tarafların avukatları katıldı.

"ÖĞRENCİLER İFTİRA ATTI"

Öğrenci M.D., D.K., E.A., M.G., G.Ş.'ye sözlü ve cinsel taciz suçlamasıyla hakkında 8 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan sanık Ü.S., duruşmadaki ifadesinde, öğrencilerin kendisine iftira attığını ileri sürdü.

Çocukları taciz edecek herhangi bir harekette bulunmadığını iddia eden Ü.S., suçsuz olduğunu belirtti.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyetince, sınav kağıtları ile fotoğrafların emanete alınarak dosyaya eklenmesine, bilirkişilerce incelenmesine, sanık öğretmen Ü.S., hakkında yapılan disiplin soruşturması raporunun da istenmesine karar verilerek duruşma başka bir tarihe ertelendi.

AİLELER HAREKETE GEÇTİ

Lüleburgaz'da bir ortaokulda 5 öğrencinin ailelerine, öğretmenleri Ü.S. tarafından sözlü ve cinsel tacize uğradıklarını söylemesinin ardından, ailelerin şikayetiyle başlatılan soruşturmada gözaltına alınan Ü.S., Lüleburgaz Adliyesinde çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

15 YILA KADAR HAPİS

Öğretmen Ü.S., öğrenci M.D., D.K., E.A., M.G., G.Ş.'yi taciz ettiği, sınavlarda yüksek not vererek görevini kötüye kullandığı iddiasıyla 8 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz