Kamudan Haber Haberleri Tümü

PKK Çiftçileri Esir Alarak Yaşam Malzemesi Aldırdı

Osmaniye'de bulunan bir grup PKK'lının tarafından iki çiftçi esir alınarak yaşam malzemesi almaları yönünde baskılar uyguladığı belirtiliyor. Çiftçilerin iki kişi oldukları ve birinin rehin alınarak diğerinin ise kendisine para verilerek bu sırada kendilerine istedikleri yaşam malzemelerini getirmesi yönünde baskıların uygulandığı söz konusu.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde faaliyet gösteren ekipler tarafından, 4 Mayıs tarihinde Zorkun Yaylası bünyesinde var olan market, kasap ve diğer gıdalar ile ilgili yerlerden 300 dolar değerinde erzak satın alındığı ortaya kondu. Bu durumun tespitinden sonra bu konu ile ilgili çalışma başlatan ekipler, hem görgü tanıkları ile hem de işyeri sahipleri ile görüşerek, PKK'lı teröristlerin esir aldıkları iki kişi tespit edildi. PKK'lı teröristlerin esir almış oldukları bu iki kişinin çiftçilik ile uğraştığı ve bu çiftçilerin Hatay ilinde bulunan Erzin ilçesi Başlamış Bölgesi'ne Gaziantep ilinin ise İslahiye İlçesi Karagöz Yaylası'nda var olan tarlalarını gübrelemek amacı ile yola çıkmış olduklarını ortaya koyan jandarma, N.Y. ve E.A. isimli iki çiftçinin önlerinin kesildiğini ve PKK'lı teröristlerin ellerinde Kalaşnikof bulunduğu tespit edildi.

Çiftçilerden birinin rehin alınarak diğerinin ise kendisine yazılı olarak verilen gıda malzemelerinin almasını söyleyen PKK'lılar, bu malzemelerin aynı gün içerisinde kendilerine teslim edilmesi gerektiğini söylediği ve bu yüzden saat 15:30 sularında aynı yerde bu malzemeleri teslim aldığı ve çiftçileri serbest bıraktığı belirtiliyor.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz