KPSS Haberleri Tümü

1 Lira Yatırdı Dolandırıcıları Yakalattı

Son zamanlarda çok fazla gündemde olan birçok kişinin mağdur olmasına sebep olan telefon dolandırıcıları insanları kandırmak için uyguladıkları çalışmaya devam ediyor. Son olarak Erzurum ilinde bir vatandaşın başına gelen telefon dolandırıcılığı olayı ilginç bir sonuç ile son buluyor. E

rzurum'da yaşanan telefon dolandırıcılığı olayında dolandırılan bu sefer vatandaş değil tam tersine dolandırıcılar oluyor.

Erzurum'da yaşayan bir vatandaşın telefon ile dolandırıcılar tarafından aranması durumunda kendisinin dolandırılmaya çalıştığını fark eden vatandaş dolandırıcılara 1 lira değerinde bir tuzak kurarak yakalanmalarını sağladı. Kendisine yüksek miktarda bir paranın yatırılması için verilen bir hesap numarasına vatandaş 1 lira yatırdı. Adana ilinde bulunan dolandırıcının bu ilde bulunan bir PTT şubesine giderek parayı çekmek istediği ve bu sayede de yakalandığı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Erzurum ilinde yaşayan Ömer Aydı Kublay telefon ile arandığı kişiler tarafından dolandırılmak istedi. Dolandırıcılar Ömer Aydı Kublay'a kendisinin bir polis olduğunu söyleyerek durdurdukları bir araç içerisinde kendisinin bir banka hesabına belirli bir miktarda para yatırdığına dair belge ele geçirdiklerini söyledi. Araçta bulunan diğer iki kişinin ise terör örgütleri ile bağlantı içerisinde olduklarını tespit ettiklerini anlatan telefon dolandırıcısı, o iki kişinin de yakalanabilmesi adına kendisine verilen bir banka hesabına para yatırması gerektiğini anlattı. Fakat bu durum ile Ömer Aydı Kublay'ın hiçbir ilgisi olmadıklarını da söylerek daha inandırıcı olacaklarını düşündükleri bir yöntem uyguladı. Fakat Ömer Aydı Kublay bu oyunu tersine çevirerek, dolandırıcıların tuzağa düşmesini sağladı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz